Biga’da 2 önemli değişiklik

Biga’da hem ilçe emniyet müdürü hem de ilçe müftüsü değişti.

Biga’da hem ilçe emniyet müdürü hem de ilçe müftüsü değişti. İlçe Emniyet Müdürü Özkan’ın önümüzdeki günlerde göreve başlaması beklenirken, İlçe Müftüsü Orhanlı Biga’ya gelerek görevine resmen başlamış oldu.

BİGA’DAN İL EMNİYET MÜDÜR YARDIMCILIĞINA

Ayvacık İlçe Emniyet Müdürü iken 2017 yılında Biga’da İlçe Emniyet Müdürü olarak göreve başlayan Alaaddin Tekin, Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü’ne atandı. Alaaddin Tekin, Çanakkale İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.

Alaaddin Tekin’in yerine ise önce Lapseki İlçe Emniyet Müdürü Adnan Yenici Biga İlçe Emniyet Müdürü olarak görevlendirildi. Ancak atama sonrası İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile 2. Dereceden 1. Derece emniyet müdürlüğüne yükselen Lapseki İlçe Emniyet Müdürü, teftiş görevine atandı. Yine 2. Derece emniyet müdürü olan Gelibolu İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan Biga İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Edinilen bilgiye göre Salı günü evini taşıyan Biga eski İlçe Emniyet Müdürü Tekin’in çevresiyle de helalleştiği ifade edildi.

YENİ MÜFTÜ BİGA MEZUNU

Biga İlçe Müftüsü Fahri Tüfekçioğlu ise İzmir’in Karabağlar ilçesine ilçe müftüsü olarak atandı. Tüfekçioğlu’nun yerine Afyonkarahisar’ın Suhut İlçe Müftüsü Ramazan Orhanlı atandı. Göreve resmen başlayan Orhanlı, bugün (6 Kasım) Biga Kaymakamı Mustafa Can’ı ziyaret etti.

Biga İlçe Müftüsü olarak görev yapacak Orhanlı, Balıkesir’in Havran ilçesi Eğmir Köyü doğumlu. 1979’da Hafızlığını tamamlayan Orhanlı, Biga İmam Hatip Lisesi Mezunu. İzmir Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Orhanlı, Almanya’da da görev yaptı. Orhanlı evli ve 2 çocuk babası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir