CHP Biga’da yarış başladı

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Örgütü’nde mevcut başkan Atilla Diren de parti binasında gerçekleştirdiği basın toplantısıyla adaylığını resmen açıkladı. Adaylığını açıkladığı toplantıda parti içi birliktelikten bahseden Osman Öztürk’ün de basın toplantısına katılması dikkat çekti. Belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerinin yanı sıra Biga Belediyesi eski Başkanı İsmail Işık ve Karabiga Belediyesi eski Başkanı Muzaffer Karataş’ın da toplantıda yer alması dikkat çekti. Millet İttifakı’nın diğer ortağı İyi Parti İlçe Yönetimi de açıklamada yer aldılar.

İlçe Başkanlığı Seçimi; CHP Biga İlçe Başkanı iken Milletvekilliği adaylığı için istifa eden Özgür Ceylan’ın ardından yönetim kurulu kararı ile başkan seçilen Atilla Diren’in parti içindeki ilk sınavı olacak. Osman Öztürk’ün ardından ikinci adaylık açıklamasının yapılmasıyla da parti içi yarış resmen başlamış oldu. 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası CHP Biga İlçe Örgütü ilk sınavını verecek.

Başkan Adayı Atilla Diren CHP’nin kurucu değerlerine atıfta bulunurken; “Elbette ki hatalarımız ve yanlışlarımız olmuştur. Ancak hiçbir zaman Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilkelerinden ve izinden ayrılmadan çalıştık.” İfadelerini kullanmasını dikkat çekti.

“ORTAK KARARLA BU GÖREVİ YÜRÜTTÜM”

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucu partisi olan, üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz Cumhuriyet Halk Partisinin birbirinden değerli üyeleri, hepiniz İlçe Başkanlığı adaylık açıklamama hoş geldiniz… 15 yaşımda babamın elinden tutarak kapısından girdiğim partimde, bugün 38. yılımı yaşıyorum. Bu onuru ve gururu 18 aydan bu yana yürüttüğüm İlçe Başkanlığı ile taçlandırdığıma inanıyorum. Bizler partimizde hiçbir kademe gözetmeksizin, verilen her görevi layıkıyla yürütmeye çalıştık. Üzüldüğümüz zamanlarda oldu sevindiğimiz zamanlarda oldu. Ama asla yılmadık ve yılmayacağız da, bugün burada önümüzde ki ilçe kongresi için başkan adaylığımı açıklıyor olmanın verdiği heyecanı ve gururu yaşıyorum. Hepinizin bildiği gibi, dönemin ilçe başkanlığı görevini yürüten, Çanakkale Milletvekilimiz sayın Özgür Ceylan’ın, milletvekilliği adaylığını açıklamasından sonra, yönetimde ki arkadaşlarımızın ortak kararıyla bu onurlu görevi tarafımın yürütmesi yönünde karar alındı.”

“TABANI GÜÇLÜ OLUŞUMLAR…”

“O tarihten bu yana geçen 18 aylık görev süremde elimizi taşın altına koyarak partimiz için ve Biga’ mız için en iyi mücadeleyi vermeye çalıştık. Elbette ki hatalarımız ve yanlışlarımız olmuştur. Ancak hiçbir zaman Cumhuriyetimizin ve Partimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilkelerinden ve izinden ayrılmadan çalıştık.  Uğruna baş koyduğumuz davamızın gereklerini yerine getirerek Cumhuriyetimizin değerlerine sahip çıktık ve çıkmaya devam edeceğiz. Geçmişe asla ve asla saplı kalmayacağız, geçmişin bize kattığı tecrübeleri sırtlayıp geleceğe ve gelecek nesillere koşacağız. Tüm çabamız Biga’ mızın hak ettiği altın çağını yaşadığı günlere geri dönmesi ve ülkemizi 17 yıllık zulüm iktidarından kurtarıp; çağdaş, sosyal demokrat ve gelişmiş ülkelere örnek olacak bir Türkiye Cumhuriyeti temellerini atmak olacak, bunun farkındayız çok iyi biliyoruz. Tabanı güçlü oluşumlar yaratırsak tavanı güçlü hale getiririz. Hepimizin bildiği ve tüm ülkede örnek gösterilen bir belediyecilik anlayışıyla, Biga altın çağını yaşadı. Hedefimiz, halkla yönetilen, sosyal demokrasiyi sonuna kadar yaşayan Biga Belediyesini, Biga halkına geri vermek olacak.”

“BU KEZ SEÇİMLE…”

“Hepinizin öngörebileceği gibi, tarafınızca oluşturulmayan yönetimlerde, çalışmak ve ortaya bir şeyler koyabilmek kolay değildir. Ama biz, handikapları gözetmeksizin, devir aldığımız başkanlığı, tüm yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte koordineli şekilde çalışarak vatandaşlarımıza ulaşmayı ve onların sorunlarını en aza indirecek şekilde çaba harcadık. Bu kez kendi yönetim kurulumuz ve arkadaşlarımızla bu mücadeleyi vermek istiyoruz. Bu mücadeleyi yürütecek bilgi, deneyim ve enerjiye sahibiz.

Aynı şekilde İl Başkanımız sayın İsmet Güneşhan başta olmak üzere, tüm ilçe ve belde yönetim kurullarıyla organize olup, partimizin gereklerini zamanında ve yerinde ortaya koyduğumuza inanıyoruz.

Değerli arkadaşlarım, biliyorsunuz ki; CHP ve İyi parti ittifakını bizlerde ilçemizde örnek bir şekilde ortaya koyduk. İyi parti ilçe başkanımız ve yönetim kurullarıyla en iyi şekilde çalıştığımıza inancım tam. Ancak 31 Mart Yerel ve Mahalli seçimler sonucunda, kimsenin tahmin etmediği ve ön göremeyeceği şekilde seçimleri kaybettik ve derin üzüntü yaşadık. Ancak bu üzüntü dönemini geride bırakıp, önümüze bakmak durumundayız. 4 yıl boyunca, en doğru şekilde çalışarak, geçmiş dönemde yapılan hataları ve yanlışları iyi gözlemleyerek, tekrar yerel seçimlere çalışacağız ve Biga’ yı hak ettiği günlere hep birlikte yeniden taşıyacağız.”

“HEP BİRLİKTE KOL KOLA…”

“Hepimiz farkında olmalıyız ki, çok zor dönemden geçiyoruz. Ekonomik kriz çok güçlü şekilde hepimizi derinden etkiliyor. Ülkemiz yegane değerli, iktidar sahipleri tarafından al aşağı edilmiş durumda. Bir, beraber ve tek yumruk olarak önümüze bakmamız gerekiyor. Kendi içimizdeki kavgaları bitirip, kol kola girerek önümüzdeki tüm engelleri aşmalıyız. Bunun için de gerçekleştirmemiz gereken ilk kural partimizin duvarlarını güçlendirmek, tartışmalarımızın tamamını kendi içimizde konuşarak çözüme kavuşturmak ve vatandaşlarımıza güven vermek, başarının yolu bu ilkeden geçiyor. Bu bir seçimdir. Seçimden ötesi değildir. Kim seçilirse seçilsin yine kol kola, hep birlikte bu kutlu yolda yürümeliyiz. Yeniden ayağa kalkma zamanıdır. Bunları sağladığımız takdirde başarının kaçınılmaz olacağı konusunda eminim ki sizlerle de hem fikiriz. Bu düşüncelerle birlikte önümüzde ilçe kongreleri sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamaktan gurur duyuyorum. Ne olursa olsun, şunu asla unutmamalıyız ve değerini bilmeliyiz. Bizler; yani, Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri, 96 yıllık Ulu çınarın gölgesinde yaşayanlar, partimize şartlar ve koşullar ne olursa olsun, kanımızın son damlasına kadar mücadele edecek ve bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir