Şalvarspor sahada

2017 yılında deprem meydana gelen Ayvacık’ın Yukarıköy kızları şalvarları giyip sahaya indi. Azimleriyle alkış topladılar.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde, üniversiteli kızlar ile Yörük kızları futbol maçı yaptı. Ayvacık Belediyesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ), Ayvacık 21 Eylül Stadyumu’nda düzenlediği futbol maçında, Ayvacık’ın Yörük köyü Yukarıköy’ün kız futbol takımı Şalvarspor ile ÇOMÜ Sağlık Bilimleri Meslek Yüksek Okulu Kız Futbol takımı karşılaştı. Renkli görüntülere sahne olan karşılaşma 2-2 beraberlikle sonuçlandı.

MUHTAR SAHA İSTEDİ

Karşılaşma öncesinde konuşan Yukarıköy Köy Muhtarı Ergün Polat, “Ayvacık Belediye Başkanı bana bu karşılaşmadan bahsetti. Ben de olumlu karşıladım. Kızlara söyledim onlar da kabul ettiler. Onların da burada olması bizi sevindirdi. Kızların aileleri de izin verdi. Onlara da teşekkür ediyorum. Böyle bir etkinlik olsun dedik. Önemli olan burada dostluğun kazanması. Gönüllerin bir olması. Benim köyümde bir halı saha olsa kızlarımız da orada oynar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. Karşılaşma sonrası konuşan Şalvarsporlu oyuncular ise sahada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve dostluğun kazandığını söylediler.

AMAÇ KAYNAŞTIRMAK

Ayvacık’ın CHP’li Belediye Başkanı Mesut Bayram, “2017 yılında meydana gelen deprem zamanında köydeki kızlarımızın kendi aralarında vakit geçirmek için futbol oynadıklarını gördük. Bundan esinlenerek hocalarımız ile birlikte ÇOMÜ takımını ve bizim bu köyümüzden oluşturduğumuz, halk arasında da ‘Şalvarspor’ denilen takımı kurduk. Buradaki amacımız onları ve üniversitedeki öğrencilerimizi kaynaştırmak. Birlikte etkinlik yapabileceklerini göstermek. Birbirlerinden hiç farkı olmadıklarını da gösterdiler. Amacımız biraz da köylü kızlarımızın özgüvenlerini arttırmak. Kızlarımızı bu medeni cesaretlerinden dolayı kutluyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir