Eylül 20, 2021

Erkek ve Salıcı’ya tam yetki verildi

CHP’de mahalle delegesi seçimleriyle başlayan kongre sürecinin koordinasyonu için Genel Başkan Yardımcıları Salıcı ve Erkek görevlendirildi. İki isim Nisan 2020’deki kurultaya kadar tüm süreçte tam yetkili olacak.

CHP’nin kongre süreçlerinin koordinasyonu ile ilgili sorumluluk Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Muharrem Erkek’e verildi. CHP MYK dün Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda, ekonomi ve dış politikadaki gelişmelerin yanı sıra partinin 2020 kurultayı kapsamındaki kongre süreçleri değerlendirildi. Genel Başkan Yardımcısı Salıcı 8 Kasım’da mahalle delegeliği seçimleriyle başlayan kongre süreçleri konusunda bilgi verdi.

İKİ İSME YETKİ VERİLDİ

Toplantıda, nisan 2020’de yapılması planlanan Genel Başkan ve Parti Meclisi seçimli 37. Olağan Kurultay süreci ile ilgili sorumluluk Parti Örgütü ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salıca ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek’e verildi. İki ismin; ilçe ve il kongrelerinin tarihinin belirlenmesi ve itirazların değerlendirilmesi de dahil olmak üzere sürecin koordinasyonundan sorumlu olacağı öğrenildi.  Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet’in ilk yıllarındaki okur-yazarlık oranıyla ilgili yaptığı açıklamalar da gündeme geldi.

“HAKİKAT GÜÇLÜDÜR”

Kılıçdaroğlu’nun bu konuda, “Tarihi çarpıtmak, ekonomik konuları gizlemek için yaratılan gündemler bunlar. Bu tarih üzerine yanlış açıklamaları daha sık dile getirecekler ama hakikat onlardan daha güçlüdür” değerlendirmesini yaptığı öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun toplantıda, son dönemde gündeme gelen toplu intihar vakalarının araştırılması için kurmaylarına talimat verdiği, konuyla ilgili hem parti içinde hem de TBMM’de çalışma yürütülmesini istediği aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir