Almanlar Çanakkale’de Arazi Almaya Başladılar!

Tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs salgını sonrasında Türkiye'nin sağlık alanında verdiği başarılı mücadele büyük takdir toplarken yatırımcıların da iştahını kabarttı. Çanakkale'de son günlerde yabancılara arsa satışı konusunda rekor talep geldiği öğrenilirken pandemi salgını nedeni ile pek çok ülkeden bölgeye talep olduğu ortaya çıktı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs salgını sonrasında Türkiye’nin sağlık alanında verdiği başarılı mücadele büyük takdir toplarken yatırımcıların da iştahını kabarttı. Çanakkale’de son günlerde yabancılara arsa satışı konusunda rekor talep geldiği öğrenilirken pandemi salgını nedeni ile pek çok ülkeden bölgeye talep olduğu ortaya çıktı.

Türkiye’de korana virüs salgını ile mücadelede elde edilen örnek başarı yabancıların da ilgisini çekti. 2021 yılında tekrarlama riski ile paniğe kapılan yabancıların Türk vatandaşı olmak için yoğun başvuru yaptığı belirtilirken yine yabancı yatırımcılar da sağlık tesisi kurmak için başvuru yapmaya başladı.

YABANCILAR TÜRK VATANDAŞI OLMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAYA ÇALIŞIYOR!

Özellikle de korana virüs salgınının hedefinde olan 65 yaş üstü yabancıların Türk vatandaşı olmak için yoğun başvuru yaptıkları belirtilirken yine bazı yabancı yatırımcılar da Türkiye’de huzur evi ve sağlık tesisi kurmak için araştırmalara yönelmiş durumda. Konu hakkında açıklama yapan Ali Güney Fransız bir yatırımcı grubunun kendileri ile irtibata geçtiklerini belirterek ilk olarak İstanbul’da 10 milyon dolarlık otel yatırımı ardından da huzurevi yapmak için başvuru yaptıklarını belirterek “Pandemi sonrası Türkiye’nin yıldızının parlayacağına dair çok şeyler söylendi, ben bunu şu anda yabancıların ilgisinin artmasından görmeye başladım. Gece 02.00’da arayıp vatandaşlık için ne yapılması gerektiğini soran yabancılar var” diyerek yoğun ilgiyi dile getirdi.

FRANSIZLAR RESORT HOTEL.. MISIRLILAR TIP MERKEZİ..  ALMANLAR HUZUREVİ AÇMAK İSTİYOR!

Özellikle Çanakkale bölgesini tercih eden yabancı yatırımcılar arsa arayışı ve satın alımları hızlandırırken pandemi salgını sonrasında taleplerin daha da artacağı, Türkiye’nin sağlık turizmi gelirlerinin katlanarak artacağı belirtiliyor. Salgında kendi ülkelerinde tedavi dahi alamayan 65 yaş üstü kişilerin Türkiye’ye olan ilgilerinin yatırım olarak geri döneceği, bununda büyük bir döviz girdiği etkisi yaratacağı belirtiliyor.

Kaynak: https://www.emlak365.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir