“Sürdürmek zorundayız”

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Tarımsal üretimi sorunsuz, aksaklığa meydan vermeyecek şekilde sürdürmek zorundayız” dedi

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Tarımsal üretimi sorunsuz, aksaklığa meydan vermeyecek şekilde sürdürmek zorundayız” dedi.

Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Pehlivan mesajında, “Ülkemizin kalkınmasında en önemli sektörlerden birisi tarımdır. Gıda güvenliği için ülke tarımına verilen önem arttırılmalıdır. Bugün hepimize düşen görev, Türk Çiftçisi adına tarımımızı geliştirmek ve büyütmek amacıyla el ele, omuz omuza vermektir. Yediğimiz her lokmada alın teri bulunan, gece gündüz, yaz kış demeden çalışan çiftçilerimiz, zor koşullara rağmen üretime devam etmektedirler. Eğer her gün karnımız doyuyorsa mutlaka bir çiftçiye teşekkür etmeliyiz. Tarlada çapa, fidan dikimi, hayvancılıkta büyükbaş, küçükbaş süt sağımı salgındı, hastalıktı gibi bahaneleri kabul etmez. Tarım sektöründe bir taraftan ekim dikim faaliyetlerinin devam ettiğini, bir taraftan da hasadı gelmiş erkenci ürünlerin hasadına başlanacak. Bunun için koronavirüs salgınını tarladan, hayvan işletmelerimizden olabildiğince uzak tutmalıyız. Tarımsal üretimi sorunsuz, aksaklığa meydan vermeyecek şekilde sürdürmek zorundayız. Ülkemizin muazzam bir tarımsal üretim potansiyeli var. Yeter ki, üreticinin ekim, dikim, çapa, hasat ve süt sağım faaliyetleri aksamasın. Tarım üretim işidir, fabrikasyon bir iş değildir. Tohumdan hasada aylar sürüyor ve tarımsal üretimin olmazsa olmazı bileği sağlam, güçlü, bedeni sağlam çiftçidir. O yoksa üründe yok demektir. Ahırlarımız boş kalırsa peynirimiz, sütümüz kimseye yetmez. Gıda güvenliği için çiftçi sağlığının önemini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bu düşüncelerle tüm dünya çiftçilerinin ve tarıma emeği geçen herkesin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor bol bereketli bir hasat yılı geçirmelerini diler saygılarımı sunarım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir