Eylül 20, 2021

Merhamet bulaştı, Behlül kurtuldu

Son günlerde iyiliğin bulaşıcılığına bir örnek de Biga’da yaşandı. Sakat kalan kedi merhametli insanlar sayesinde hayat buldu

Sahipleri tarafından balkona terk edilmiş sarman cinsi kediyi 2 aylıkken sahiplendiler. Şimdi 8 aylık olan kedi evin bir bireyi oldu. 4 gün önce bir kaza geçiren kedi Behlül balkondan düştü. Behlül’ün bacağı kırıldı.

Kediyi sahiplenen Hüsniye Koç ve ailesi Behlül kediyi veterinere götürdü. Röntgen çektirildi. Bacağı kırıldığı için platin gerektiği söylendi. 800 lira ameliyat parası gerekiyordu.

Asgari ücretle çalışan Hüsniye Koç, arkadaş çevresi ve çeşitli gruplardan para toplamaya karar verdi. 24 saatte ihtiyaç duyulan para toplandı. Kedinin ameliyatını veteriner hekim Özgür Çevirgen yaptı.

Kedi Behlül ameliyat oldu. Sakat kalmaktan kurtuldu. Birkaç iyi insanın merhameti ile oldu her şey. Kediyi sahiplenen Hüsniye Koç; “Kedimiz bugün ameliyat oldu. İnşallah iyi olacak. Kedimiz merhametli insanlar sayesinde sakat kalmaktan kurtuldu. Öğrenciler, hastane personelinden birkaç arkadaşım, eş dost sayesinde oldu bu. Çok mutlu olduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir