banner
banner

Medya Lokum | Biga Haberleri

banner

Çanakkale için korkutan tablo

Covid-19 salgını sonrası Türkiye’nin gözü Çanakkale’ye çevrildi. Satılık arsa aramaları Çanakkale’de yüzde 509 arttı. Metropollerden yaşanan sokağa çıkma yasaklarından sonra, gelecekte Çanakkale’ye büyük göç yaşanacağının habercisi oldu.

Çanakkale için korkutan tablo
15 Haziran 2020 - 11:41
banner

Covid-19 salgını sonrası Türkiye’nin gözü Çanakkale’ye çevrildi. Satılık arsa aramaları Çanakkale’de yüzde 509 arttı. Metropollerden yaşanan sokağa çıkma yasaklarından sonra, gelecekte Çanakkale’ye büyük göç yaşanacağının habercisi oldu.

SOKAĞA ÇIKMA YASAKLARINDA HERKESİN AKLINA ÇANAKKALE GELDİ

Covid-19 sonrası Çanakkale’de arsa, Didim’de yazlık arandı. Zingat.com, Türkiye’de yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınından sonra satılık arsa aramalarının Çanakkale’de yüzde 509, satılık prefabrik ev aramalarının İzmir’de yüzde 163 arttığını bildirdi. Türkiye’nin sanal emlak piyasasında önemli bir platform olan Zingat.com’un yaptığı bu tespit Çanakkale’de gelecekte yaşanması olası göç dalgasının habercisi oldu.

ARSA ARAYANLAR %509 ARTTI

Zingat.com’dan yapılan açıklamaya göre, “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ziyaretçilerinin, Türkiye’de ilk Covid-19 vakasının açıklandığı 11 Mart öncesi ve sonrası dönemlerde yaptığı konut aramaları analiz edildi. 11 Mart sonrası satılık yazlık ve kiralık daire aramalarında öne çıkan bölgeler belli olurken, satılık arsa aramaları Çanakkale’de yüzde 509 ve satılık prefabrik ev aramaları İzmir’de yüzde 163 arttı. 11 Mart sonrası en çok yazlık aranan üç ilçe Didim, Çeşme ve Kuşadası, en çok kiralık daire aranan bölgeler Çanakkale ve Bodrum oldu. Acil satılık ev arama oranlarının artışı ise yüzde 42’yi buldu.

ÇANAKKALE’DE KİRALIK EV ARAYANLARDA ARTTI

Kiralık daire aramaları incelendiğinde , bu kategoride arama oranlarının en fazla yükseldiği iki bölge yüzde 68 ile Çanakkale ve yüzde 56 ile Bodrum olurken, Zingat.com ziyaretçilerinin, satılık daire arayışlarında yüzde 94’lük artışla Arnavutköy’e ilgi gösterdikleri gözlemlendi. Küresel salgının ülkede görülmeye başlandığı 11 Mart tarihi, satılık arsa ve satılık tarla taleplerini de etkiledi. 11 Mart sonrası satılık arsa aramaları yüzde 50, tarla aramaları ise yüzde 41’e yükseldi. Satılık arsa aramalarında öne çıkan iki bölge Çanakkale ve Balıkesir oldu. Covid-19 ile birlikte Çanakkale’de satılık arsa aramaları yüzde 509, Balıkesir’de satılık arsa aramaları yüzde 306 arttı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Zara - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme Zara - Kaç Kadeh Kırıldı Zara - Seni Yazdım Kalbime Zara - Hasretinden Yandı Gönlüm Zara - Halimem Zara - Eklemedir Koca Konak Zara - Şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz Zara - Değme Felek Zara - Müdür Beyin Yeşil Kürkü Zara - Hastane Önünde İncir Ağacı