18 bina 77 salon 265 öğretmen hazır…

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için hazırlıklarını tamamladı

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı için hazırlıklarını tamamladı.

Okulların ve sınav salonlarının hazırlanması ve sınavda dikkat edilecek hijyen kuralları için sınav yapılacak okulların müdürleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen başkanlığında gerçekleşen toplantıya şube müdürü Yusuf Yalçın ve okul müdürleri katıldı.

Sınavın Biga’da 18 binada toplam 77 salonda gerçekleştirileceğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, sınava bin 322 öğrencinin katılacağını ve 265 öğretmenin görev alacağını söyledi.

Sınav yapılacak okulların sosyal mesafe konusunda Bilim Kurulunun hazırladığı rehbere ve bu konudaki Bakanlık talimatlarına uygun olarak düzenlendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, öğrencilerin en uygun ortam ve şartlarda sınava girmesi için tüm çalışmaların yapıldığını söyledi.

Müdür Bilen; “Sayısal ve sözel bölüm olmak üzere 2 oturum halinde uygulanacak sınavda birinci oturum saat 9.30 da başlayıp 10.45’te sona erecek. 45 dakikalık aranın ardından yapılacak ikinci oturum saat 11:30’da başlayıp 12:50’de sona erecek. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir