Onları Çanakkale Köprüsü birleştirdi

Medya Lokum’un çiçeği burnunda yazarı Saadet Avcı, Aksaz Köyü meydanında gerçekleştirilen düğünle Okan Mert Doğanyiğit ile dünya evine girdi. Çifti birleştiren ise Çanakkale 1915 Köprüsü oldu.

Medya Lokum’un çiçeği burnunda yazarı Saadet Avcı, Aksaz Köyü meydanında gerçekleştirilen düğünle Okan Mert Doğanyiğit ile dünya evine girdi.

Düğün, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uygun bir şekilde gerçekleştirildi. Davetlilerin düğün yerine girişlerinde ilk önce ateşleri ölçüldü. Sonrasında kendilerine el dezenfektanı tutuldu ve her bir davetliye maske verildi. Düğün başlamadan önce, düğünün nasıl gerçekleşeceğiyle ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Düğün esnasında sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarılarda bulunuldu. Takı merasimi yapılmadı. Onun yerine, davetliler genç çifte getirdikleri hediyelerini bir kutuya bıraktılar.

Genç yazarımız Saadet Avcı 1994 Biga doğumlu. Okan Mert Doğanyiğit ise 1993 Bolu doğumlu. 1915 Çanakkale Köprüsü’nde görev yapan Okan Mert Doğanyiğit, Biga’da iyileştirme çalışmaları yapılan Botaş projesi için kısa süre Biga’da da çalıştı. Yazarımız Saadet Avcı’nın çalıştığı otelde konaklayan genç mühendis kısa süre sonra aşık oldu. Çok okuyan çifti yakınlaştıran ise çok kitap okumaları oldu. Otelde çalan klasik müzik eşliğindeki kitap sohbetleri, hayat görüşlerinin uyuşması, benzer hayallerin peşinde koşmaları ise sonsuz bir mutluluk için hayatlarını birleştirmeye karar vermelerini kolaylaştırdı.

Pandemi sonrası Türkiye’deki ilk düğünlerden birini de genç çiftimiz gerçekleştirmiş oldu. 3 Temmuz’da Biga’nın Aksaz Köyü’nde, 5 Temmuz’da ise Bolu’da mutluluklarını ilan ettiler.

Medya Lokum Haber Servisi olarak aramıza yeni katılan genç yazarımıza bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir