Gaziantep’teki iddia, Çanakkale’de yalanlandı!

2 Temmuz’dan bu yana yapılan ve Çanakkale’de büyük endişe yaratan Gaziantep-Çanakkale uçak seferleri ile ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Şahinbey’den getirilerek Çanakkale’de gezdirilen bir vatandaşın dönüşte Corona Virüsü nedeniyle hastaneye yatırıldığı iddia edildi.

Gaziantep’in Şahinbey ilçe belediyesi tarafından 5 yıl önce başlatılan ve bu yılda Corona Virüs salgınına rağmen ertelenmeyen Uçak Seferleri Çanakkale’de endişe yaratmaya devam ediyor. Türkiye’de Corona Virüs vakalarının en yüksek olduğu üç ilden biri olan Gaziantep’te vakaların üçte ikisinin Şahinbey Belediyesinde görülmesi üzerine endişeler daha da arttı. STK’lar ve siyasi partiler seferlerin salgının normal seyrine döneceği bir ana kadar ertelenmesini isterken AK Parti İl Başkanlığından ve iş dünyasından tepki görmüşlerdi.

GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI: “BİZ SÖYLEMİŞTİK”

Salgın riskinin Çanakkale’ye bulaşma ihtimali endişe yaratırken; korkutan iddiayı ise Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ortaya attı. Dün sosyal medyada paylaşımda bulunan Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay; Çanakkale’ye gelip gezdikten sonra Şahinbey’e geri dönen bir kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Ay; “Gözünüzü kulağınızı kapamaya, alkışlamaya devam edin ama biz susmayacağız. Çanakkale’ye itina ile taşınan korona ilk fireyi verdi. Çanakkale’ye giden yolculardan biri koronadan hastanede yatıyor haberiniz var mı” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜ: “ÇANAKKALE’DE YATAN YOK, İDDİALAR YALAN”

Gaziantep’e dönen bir vatandaşın Şahinbey’de hastaneye kaldırıldığı iddiaları üzerine Çanakkale Sağlık İl Müdürlüğü gece yarısı basın açıklaması yayınladı. Yapılan açıklamada; “Sosyal medyada çıkan ve Gaziantep Şahinbey ilçesinden İlimizi ziyarete gelen misafirlerimizden bir kişinin Covit19 hastası olduğu şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı ve gelen misafirlerimizden hiçbirinin il ve ilçe hastanelerimize başvuru yapmadığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

GELENLER ARASINDA GİZLİ TAŞIYICI VAR MI, BİLİNMİYOR?

Virüs bulaşan kişilerin aksine yüksek ateş ve öksürük gibi belirtileri göstermeyen; dışarıdan bakıldığında oldukça sağlıklı görünen kişileri Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü Gizli Taşıcıyıcı olarak tanımlıyor. Gizli Taşıyıcıların sadece yapılacak Kan Testleri ile ortaya çıkabileceğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz aylarda bakanlık ve TUİK ile işbirliği yaparak Gizli Taşıyıcıların tespiti için çalışma başlatıldığını açıklamıştı. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin gibi isimler Şahinbey’den Çanakkale’ye getirilen vatandaşların sağlık kontrolünden geçirildiğini açıklamışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir