Biga’da silah kaçakçısı uyuşturucuyla yakalandı!

Biga'da silah satışı yapan bir şahıs Jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı. Şahsın üzerinde tabanca ele geçirilirken uyuşturucu madde de ele geçirildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Kom Şube müdürlüğünce silah ve mühimmat kaçakçılığını önlemeye yönelik yapılan istihbarı çalışmalar sonucunda Biga’da M.Ç isimli şahsın silah satışı yaptığı tespit etti. Bir süre teknik takip altında tutulan şahıs, ilçe merkezinde silah satışı yaptığı esnada suçüstü yakalandı. M.Ç isimli şahsın aracında ve üstünde yapılan aramada; 1 adet SİG Sauver P236 CAL tabanca, 3 Adet 9 mm tabanca mermisi, 2 bin 700 TL nakit para ile 30 adet uyuşturucu hap ele geçirildi.

Gözaltına alınan M.Ç şahıs ve olayla ilgisi olduğu tespit edilen A.Ç isimli şahısların Biga ilçe merkezinde bulunan 2 ev ve 1 işyerinde yapılan aramada; 36 Adet uyuşturucu hap ele geçirildi. M.Ç isimli şahıs çıkarılmış olduğu mahkemece tutuklanarak Çanakkale kapalı cezaevine gönderildi.

Emniyet güçlerinin yoğun çalışmaları suçluların yakalanması önemli rol oynarken, huzurlu bir ilçe olan Biga’nın son aylarda sürekli asayiş haberleriyle gündeme gelmesi ise korkutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir