Çanakkale İl Jandarma Komutanı değişti

Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayımlandı. Çanakkale İl Jandarma Komutanı da değişti.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan karara göre; Denetleme ve Değerlendirme Başkanı Tümgeneral Halis Zafer Koç Jandarma Genel Komutan Yardımcılığına, Sahil Güvenlik Personel Başkanı Tuğamiral Cengiz Ünver Sahil Güvenlik Genel Komutan Yardımcılığına atandı.

Van Asayiş Kolordu Komutanlığı’na Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu getirilirken; Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı’na ilk kez general rütbesi ile Denizli İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz atandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’na Beytüşşebap Jandarma Komando Alay Komutanı Jandarma Albay Tahsin Saruhan atandı. Çanakkale İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Emrullah Büyük de Hatay İl Jandarma Komutanlığı’na atandı.

Kararla ayrıca; 6 albay tuğgeneral ve tuğamiralliğe, 1 tuğgeneral tümgeneralliğe terfi etti. 4 general ve 24 albayın emekliliğe sevk edildiği kararla, 22 general de yeni görevlere atandı. 35 il jandarma komutanlığına 28’i albay, 7’si general rütbesinde atama yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir