Bayramda mangal uyarısı

Çanakkale'nin farklı ilçelerinde artan ve birbirini ardına gerçekleşen orman yangınları endişelendirirken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç da önümüzdeki 5 gün için uyarılarda bulundu
Çanakkale’nin farklı ilçelerinde artan ve birbirini ardına gerçekleşen orman yangınları endişelendirirken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç da önümüzdeki 5 gün için uyarılarda bulundu. Bayramda mangal ve vahşi piknik gibi nedenlerle ormanlık alanlarda ateş yakılmaması gerektiğini ifade eden Müdür Tunç uyarının duyurulmasının önemini de; “kamuoyuna duyurmak üzere tüm olanaklarımızı seferber etmemiz gerekmiştir” ifadesiyle açıkladı.
 
Bugünden itibaren (30 Temmuz) 5 gün boyunca şiddetli poyraz beklendiğini ifade eden Müdür Tunç; “Bu günden itibaren 5 gün şiddetli poyraz beklenmektedir” dedi.
 
Rüzgarın yer yer 30-50 km/saati bulacağı uyarısında bulunan Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç; “Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörüldüğünden orman yangınlarına karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekiyor. Vahşi piknik, mangal, açık alan, temizlik vb bitki yakılmaması hususunda, vatandaşların gerekli duyarlılığı göstermesi, görülen en küçük dumanın alo 177’ye bildirilmesi kamuoyuna duyurmak üzere tüm olanaklarımızı seferber etmemiz gerekmiştir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir