Bakan Pekcan fuarlar için konuştu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan fuarlara ilişkin olarak 1 Eylül'den itibaren yeni önlemlerin alınacağını söyledi. Güney Marmara'nın en büyük tanıtım etkinliklerinden biri haline gelen ve geçtiğimiz yıl 13'üncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı geçtiğimiz yıl, 4 Ekim 2019 Cuma günü açılmıştı. Bu yıl fuarın yapılıp yapılmayacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yer almazken; fuarların nasıl yapılacağı ile ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarda bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan fuarlara ilişkin olarak 1 Eylül’den itibaren yeni önlemlerin alınacağını söyledi. Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliklerinden biri haline gelen ve geçtiğimiz yıl 13’üncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı geçtiğimiz yıl, 4 Ekim 2019 Cuma günü açılmıştı. Bu yıl fuarın yapılıp yapılmayacağı ile ilgili herhangi bir açıklama yer almazken; fuarların nasıl yapılacağı ile ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan açıklamalarda bulundu.

Bakan Pekcan’ın açıklamaları şöyle:

COVID-19 nedeniyle daha önce ertelediğimiz fiziki fuarlarımızdan açık alanda gerçekleştirilenler normalleşme süreciyle birlikte 1 Temmuz’dan itibaren düzenlenmeye başlamıştı.

Kapalı alanda gerçekleştirilen fiziki fuarlarımız ise 1 Eylül’den itibaren yeni önlemlerle düzenlenmeye başlayacak.

Maske-mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında gerekli tüm önlemler alınarak kamu sağlığının korunmasına öncelik verilecek.

Katılımcı, ziyaretçi ve görevlilerin HES kodu sorgulaması yapılarak fuar alanına girişleri sağlanacak.

Ayrıca, ziyaretçi sayısı, stantların yerleşim planları, dezenfektasyon gibi belirlenen tüm kurallara yönelik denetimler TOBB tarafından veya görevlendireceği oda/borsa tarafından yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir