Mayıs 18, 2021

Şampiyon hem kupasını aldı, hem de yenilendi

Biga Adaspor olağan genel kurulunu 2 Eylül Çarşamba günü saat 21:00’de Adaspor lokalinde gerçekleştirdi. Açık oylama usulü ilen yapılan kongrede, Recep İyigün başkan seçildi.

Biga Adaspor olağan genel kurulunu 2 Eylül Çarşamba günü saat 21:00’de Adaspor lokalinde gerçekleştirdi. Açık oylama usulü ilen yapılan kongrede, Recep İyigün başkan seçildi. Biga Adaspor U14 ve Çanakkale Süper Amatör Lig’de il birincisi olarak şampiyon oldu. Biga Adaspor yöneticileri ve taraftarları Biga’da arabalarla şampiyonluk turu attı. Adaspor lokalinde kupa töreni gerçekleştirildi.

Biga Adaspor kupasını Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ve Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil’den aldı.

KONGRE HEYECANI

Açılış ve yoklamanın ardından, kongre divanı oluşturuldu. Divan kurulu başkanı Taner Can, divan kurulu üyeleri Mehmet Genç ve İrfan Önal’dan oluştu. Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Yönetim ve denetleme kurulu ile tahmini bütçe görüşüldü ve tek tek ibra edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil ve Biga Adaspor’da 2 yıldır başkanlık görevi yürüten Muharrem Korkmaz konuşma yaptı.

HALI SAHA İÇİN 2 AY SÖZÜ

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, ‘’Adaspor’un genel kurulu hayırlara vesile olsun. Bugüne kadar Adaspor’umuzun bayrağını dalgalandıran tüm başkanlarımıza, yöneticilerimize ve sporcularımıza emeklerinden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel kurulda yeni görev alacak başkan ve yönetimine de başarılar diliyorum. Yerel yönetimler olarak her zaman Biga’daki spor kulüplerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Meclisimizin aldığı kararla nakdi yardımlarımız, malzeme yardımlarımız ve ulaşım konusundaki desteğimiz devam edecek. Hamdibey Mahallesi’nde 27 dönüm alanın üzerine yaptığımız Adapark Projemizin içerisindeki spor alanlarında halı sahamız var. Halı sahasını Adaspor kulübüne teslim ederek, kulübümüzün gelirine destek sağlayacağını düşünüyoruz. Müteahhidimizle görüştük. 1 ay içerisinde sahamızı bizlere teslim edecek. Biz de Adaspor kulübüne teslim edeceğiz” dedi.

ERDİL BAŞARILAR DİLEDİ

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil, ‘’2019 2020 futbol sezonu korona virüs nedeniyle kesintiye uğradı. Amatör müsabakaların hiç biri oynanmadı. Profesyonel müsabakaların da bazıları oynanarak ligler sonuçlandırıldı. Ligde birinci olan Adaspor kulübü BAL ligine terfi etti. Bigaspor, Adaspor ve Bozcaadaspor Çanakkale’mizi BAL liginde temsil edecek. Tüm Türkiye’de amatör liglerde uygulanacak esaslar ile ilgili talimat yayınlanacak. Talimattan sonra BAL ligine katılması gereken takımlarla ilgili taahhütname ve teminatların yatırılması istenecek. BAL liginde 280 civarında katılacak takım gözüküyor. En sonunda 9 takım gruplarından 3’üncü Lig’e çıkmış olacak. Biga Adaspor iki kategoride il birincisi oldu. Futbolcularımızı, başkanlarımızı ve yöneticilerimizi ve futbolcularımızı tebrik ediyor ve yeni seçilecek yönetimi de başarılar diliyoruz” dedi.

ESKİ BAŞKANDAN ÇİFTE MUTLULUK MESAJI

Biga Adaspor’da başarılı yönetimi ile dikkat çeken eski başkan Muharrem Korkmaz, ‘’U14 takımımız ve süper amatör takımımızın şampiyon olmasıyla birlikte çifte mutluluk yaşıyoruz. Geçtiğimiz sezon Çanakkale’de üç ligin iki tanesinde şampiyonluğu göğüsledik. Bu mutluluğu bizlere yaşatan sporcularımıza, hocalarımıza, yönetici arkadaşlarımıza ve taraftarlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Biga Adaspor BAL ligine yükseldi. BAL liginde hak ettiği değeri ve başarıyı kazanacağına inanıyorum. Hep birlikte hocalarımız, futbolcularımız, yöneticilerimiz, taraftarların bir araya gelmesiyle başarıyı elde edebiliriz. Biz başarıyı kazandık ve Adaspor şampiyon oldu. Bu başarı hepimizin. Başkanlık Görevim Bitti Ama Adaspor Ve Futbol Sevdası Bitmemiştir Her Zaman Adaspor’umuzun Yanında Olacağız Kongrede yeni yönetim belli olacak. Yeni oluşacak yönetim Adaspor’u BAL liginde istediği seviyeye getirecektir. Geçen sezon BAL ligindeydik. En son 2 şansız maçımız oldu. 7.’inci olmamıza rağmen küme düştük. Başkanlık görevim bitmiş olabilir ama Adaspor ve futbol sevdası bitmemiştir. Biz yine Adaspor’un yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ YÖNETİM

Asil Üyeler: Recep İyigün, Cem Koyuncu, Murat Çakmak, Mustafa Ergeç, Serdar Esen, Hasan Karabiber, Mehmet Özdeş, Tayfun Sölüm, Mustafa Gündoğan, Muhammet Aydın, Halil Çavdar

Yedek Üyeler: Ümit İyigün, Cemal Yurdadur, Emin Yavuzaslan, Mahir Demirci, Fatih Özbek, Engin Şeker, Semih Turhan, Selçuk Terzioğlu, Recep Bozkurt, Ömer Sancar, Şener Savuran

Denetim Kurulu Asil Üyeler: İrfan Önal, Nurettin Yılmaz, Sadık Kuştepe, Hayrettin Turan Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Hasan Savaş, Mustafa Özcan, Cahit Karataş, Necdet Özen

ASKF İl Delegeleri Asil Üyeler: Nizamettin Tamer, İrfan Önal, Cemal Yurdadur, Ahmet Aydın, Cem Koyuncu

ASKF İl Delegeleri Yedek Üyeler: Adalet Soylu, Fayik Yasin, Nadir Önal, Nejat Çetin, Yusuf Samet Bayrak

GÖREV DAĞILIMI

Başkan: Recep İyigün 2. Başkan: Tayfun Sölüm Sportif İşler As Başkanı: Cem Koyuncu İdari İşler As Başkanı: Mustafa Ergeç Sayman: Serdar Esen Futbol Şube Sorumlusu: Murat Çakmak Basın Sorumlusu: Mehmet Özdeş Tesisler Sorumlusu: Mustafa Gündoğan Salon Spor Sorumlusu: Muhammet Aydın Alt Yapı Sorumlusu: Halil Çavdar Genel Sekreter: Hasan Karabiber

Kaynak: Biganın Sesi Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir