Çardak Belediyesi’ne baskın

Çardak Belediyesi’ne baskın

31 Mart yerel seçimlerinde CHP’ye geçen Lâpseki’ye bağlı Çardak Belediyesine Cumhuriyet Savcılığınca baskın yapıldı. Jandarma ve Polis ekiplerinin de katıldığı baskın nedeniyle Belediyede görevli tüm personel dışarı çıkartıldı. Polis ve Jandarma ekiplerinin de Cumhuriyet Savcısının talimatıyla arama faaliyetlerinde bulunduğu öğrenildi. Öte yandan Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci’nin de şehir dışında olduğu öğrenildi.

GEÇMİŞ DÖNEMİN İMAR DOSYALARI!

Cumhuriyet Savcısının beraberinde Jandarma ve Polis ekiplerince düzenlediği baskının gerekçesi öğrenildi. Geçmiş dönemin AK Partili Belediye Başkanı Basri Ulaş ve geçmiş dönem Belediye meclis üyeleri hakkında 25 Ekim 2019 tarihinde soruşturma açılmıştı. Savcılık görevi kötüye kullanma suçlaması nedeniyle harekete başlattığı soruşturma kapsamında; Çardak’ta ‘Tarım arazilerinin usulsüz bir şekilde imara açılması” nedeniyle belediyeye baskın düzenlettiği öğrenildi.

CHP’Lİ BAŞKAN’DAN AÇIKLAMA

Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Çardak Belediyesine yapılan Jandarma ve Polis baskını ile ilgili Çardak Belediye Başkanı Metin Semerci basın açıklaması yayınladı. Belediye Başkanı Metin Semerci yürütülmekte olan soruşturma ve bugün gerçekleşen baskın ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Lapseki Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2019/1346 soruşturma sayılı dosyada şüphelisi Belediye çalışanı olan kişi hakkında işyerinde arama yapılması kararı verilmiş olup; savcılıkça 2014 – 2019 yılları arasında yapılan ihaleler ve daha önceden belediyemizce de şikayet konusu yapılan bu dönem içerisindeki imar plan tadilatları dosyalarına el konulmuştur. Anılan dönem dışındaki iş ve işleyişler için herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir