banner
banner

Medya Lokum | Biga Haberleri

banner

Biga Fuarı’ndan 40 milyon lira…

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan 2020 Biga Fuarı’nı değerlendirdi.

Biga Fuarı’ndan 40 milyon lira…
21 Ekim 2020 - 12:07
banner

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan 2020 Biga Fuarı’nı değerlendirdi.

20 Ekim 2020 Salı günü saat 11.30’da Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısına Başkan Doğan’ın yanı sıra Meclis Başkanı Melih Akyıl, Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Çakır, yönetim kurulu üyeleri Hüseyin Erdoğan, Cüneyt Oflaz ve Tevfik Başarır ile basın mensupları katıldı.

Doğan, Güney Marmara’nın en büyük tanıtım etkinliği olan ve bu yıl 14’ncüsü düzenlenen Biga Gıda, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı çok verimli geçtiğini söyledi.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan yaptığı açıklamada; “09-11 Ekim 2020 tarihlerinde 22 bin metrekarelik modern kapalı fuar tesisinde düzenlenen Biga Fuarı, günde ortalama 15.000 ziyaretçi olmak üzere üç gün boyunca 50 bin’e yakın ziyaretçiyi ağırladı. Ülkemizde ve dünyada olduğu gibi traktör üretiminde de pandemi nedeniyle düşük üretim olmasına rağmen fuar sürecinde 100’e yakın traktör satışı gerçekleşti. Tarım ve hayvancılık sektöründe teknolojiyi ve kolaylığı nihai tüketici ile buluşturan fuarda tarım ve hayvancılık yardımcı ekipman ve makinalarında ise 400’e yakın satışın gerçekleşmesi ayrıca memnuniyet verdi. 100 traktör ve 400 ekipman satışının yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer odalara kayıtlı mobilya, dekorasyon, ısı sistemleri vb. birçok sektörde de farklı ve güzel bağlantılar yapılarak; başta bölge ekonomisi ve sonrasında ülke ekonomisi için ciddi bir döngü sağlandı. Ayrıca, fuarın kurulduğu 8 Ekim ve toplandığı 12 Ekim tarihleri de dahil edildiğinde, 5 gece 6 günlük süreçte şehir dışından gelen birçok ziyaretçi Biga’da yedi, Biga’da konakladı, alış-verişini Biga’dan yaptı. Biga ekonomisine bir nebze de olsa fayda sağladı. Fuarda satışı ve anlaşması gerçekleştirilen tüm ticari faaliyetlerin ekonomik karşılığı 40 milyon Türk Lirası’na yaklaşacağı tahmin ediliyor. Fuarımıza katılım sağlayan firmalar, bir sonraki yıla daha iyi hazırlanacaklarını, COVID-19 salgını sürecinde gerçekleşen fuardan beklentilerinin üzerinde bir iş hacmi ile döndüklerini dile getirdi” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    Zara - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme Zara - Kaç Kadeh Kırıldı Zara - Seni Yazdım Kalbime Zara - Hasretinden Yandı Gönlüm Zara - Halimem Zara - Eklemedir Koca Konak Zara - Şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz Zara - Değme Felek Zara - Müdür Beyin Yeşil Kürkü Zara - Hastane Önünde İncir Ağacı