İstifa polemiği sosyal medyada sertleşti

İstifa polemiği sosyal medyada sertleşti

Biga Belediye Meclisi’nde iki maddenin oylamasında yaşanan farklılık istifa getirmişti. Cumhur İttifakı kontenjan adayı olarak seçilen MHP’li Meclis Üyesi Zeki Mutlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımla istifasını duyurmuş ve MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise bu açıklamaya sert yanıt vermişti.
 
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ile MHP’den istifa eden bağımsız meclis üyesi Zeki Mutlu arasındaki polemik sosyal medya üzerinden devam ediyor. Mutlu, MHP Biga İlçe yönetimini kararlı duruş sergilememekle eleştirirken, Altınkaya ise Mutlu’ya yönetimindeki stkların hesabını verememekle suçladı. Mutlu ise son açıklamasında; “Meğerse arkadaş için de gündem maddeleri büyük önem arzediyormuş. Bu durum da gösteriyor ki bundan sonra kamuoyunda daha ayrıntılı bilgiler paylaşmak gerekecek” yanıtını verdi.
 
Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa eden Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada; “Kıymetli arkadaşlarım, Değerli Bigalı hemşehrilerim. Bilindiği üzere 9 Nisan 2019 tarihinden itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Biga Belediyesi meclis üyeliğini sürdürmekte idim. Partimizin ilkeleri ve inandığım değerler noktasında taviz vermeden bugünlere kadar görevime devam ettim. Girdiğim toplantılarda önümüze gelen gündem maddelerini değerlendirirken hak, ve hukuka aykırı ve Bigamıza zarar verebilecek kararları onaylamadım. Bu kararlı duruşum Kendi istekleri doğrultusunda oy vermemi isteyenleri rahatsız ettiğinden partimizin yönetimine baskılar gelmeye başlamış “Cumhur ittifakına zarar veriyor” şeklinde kara propagandaya sarılmışlardır. Bizim haklılığımıza inandığı halde bu baskılara yeterince duruş gösteremeyen Parti yönetimini daha fazla zora sokmadan bir ay kadar önce çok sevdiğim partimden istifa etmek zorunda kaldım. Ancak meclis üyeliğim devam etmektedir. Dünya görüşümü ve siyasi kimliğimi 16 yaşımda kazanmış eski bir ülkücü olarak inandığım değerler noktasında duruşum asla değişmeyecektir. Her zaman olduğu gibi Hakk’ın ve haklının yanında Yanlışların ve Haramzadelerin karşısında mücadele edecek, Bigamıza hizmetin ve hemşehrilerimizin haklı taleplerinin takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı.
MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise jet hızıyla yine sosyal medyadan bu açıklamaya yanıt verdi. Altınkaya açıklanmasında, “Son dönemde Milliyetçi Hareket Partimiz ile ilişkisi kesilmiş zatların istifa sonrası partimize mesnetsiz eleştirilerine şahitlik ediyoruz. Bilsinler ki Suskunluğumuz asaletimizdendir .Her lafa verilecek bir cevabımız vardır. Lakin bir lafa bakarız laf mı diye. Bir de adama bakarız adam mı diye?” Fakat toplumumuzun doğru bilgilendirilmesi için bir açıklama yapmak zaruret haline gelmiştir. Biga’mız adına kararlar alınırken her teklife hayır demek akıl mahsülü bir tavır değildir . Muhalefet dahil toplumun genelinin evet dediğine hayır diyenlerin ancak bu Şehire yada bu Şehirde yaşayanlara kastı olabilir . Bu sağlıklı bir insanın takınması gereken bir tavır değildir .Ayrıca kendi yönetimlerindeki STK ların hesabını veremeyenler topluma akıl verecek durumda da değildir. Ki insanların partimizi temsil etsin diye verdiği oyları partimizin çizgisinden çıkarak adeta temsil gaspı yapanların bizi karalamaya çalışması, bize karşı kara propaganda yapması da herkesin farkına vardığı aşikar bir gerçektir. Bu tip insanların ülkücü davamızı ve partimizi ağzına almaması gerekmektedir. Hüseyin Nihal Atsız’ın da dediği gibi: Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz; Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağı’na. Halbuki yoldaşını bırakıp dönenlerin, Değişilir topu da bir sokak kaltağına” dedi.
Bağımsız belediye meclis üyesi Zeki Mutlu ise daha sert bir açıklama yayınlayarak,  “Dün Facebook sayfamda Milliyetçi hareket partisinden istifa etme nedenlerimi açıklamış idim . MHP’nin yönetim kadrosunu Belediye ekibinden ayrı bir yere koymaya çalıştığımı yazımı okuyanlar farketmişlerdir. Açıklamamın hemen ardından ilçe Başkanı aceleyle şahsımı ima ederek sataşmada bulunmuş. Anlaşılıyor ki verdiğimiz rahatsızlığın boyutu yüksekmiş. Meğerse arkadaş için de gündem maddeleri büyük önem arzediyormuş. Bu durum da gösteriyor ki bundan sonra kamuoyunda daha ayrıntılı bilgiler paylaşmak gerekecek” dedi.

One thought on “İstifa polemiği sosyal medyada sertleşti

  1. Zeki Bey, Pertiden istifa ettiğini, Meclis üyeliğinin devam ettiğini yazmış. Bu partinin oyları ile oraya seçildiysen bu partiden istifa ettiysen meclis üyeliğnden de istifa etmen de daha uygun olmaz mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir