Başkan Gökhan: Çocuğun sayısı değil, niteliği önemli

Başkan Gökhan: Çocuğun sayısı değil, niteliği önemli

Biga Belediyesi eski Başkanı İsmail Işık ve Ruhan Işık’ın kızları Büşra Işık ile Biga’nın tanınmış esnaflarından Sadettin Çiftçi ve eşi Reyhan Çiftçi’nin oğulları Umut Çiftçi’nin nikah töreni Biga’da bir otelde gerçekleştirildi. Çiftin nikahını Biga Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Zeki Kaya kıydı. Çiftin mutlulukları ve heyecanları her hallerinden belliydi.

Nikah töreninde çiftin şahitleri arasında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Karabiga Belediyesi eski Başkanı Muzaffer Karataş, Kepez Belediyesi eski Başkanı Ömer Faruk Mutan da yer aldı. Ömer Faruk Mutan ile Ülgür Gökhan’ın arasının açık olduğu bilinirken, ikilinin göz göze gelmemesi ve sohbet etmemeleri dikkat çekti.

Çiftin evlenme cüzdanını Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan teslim ederken; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeme getirdiği çocuk sayısıyla ilgili de göndermeyi ihmal etmedi. Başkan Gökhan; “Bu güzel nikaha şahitlik etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Işık ailesinin kızlarını tabii tanıyoruz. Çiftçi ailesini de tanımış olduk. Sizlere evlilik hayatınızda mutluluk diliyorum. Güzel güzel günleriniz olsun. Evlilik cüzdanını sizlere verme fırsatını bana verdikleri için teşekkür ediyorum. Klasik bir şey vardır biliyorsunuz. Çoluk çocuk işi vardır ya. Ben bir temennide bulunmak istiyorum. Allah nasip etsin inşallah. Çocuklarınız olsun. Ama çocuklarınız sayısı önemli değil. Bizde çocukların niteliği önemli. Bu ülkeye, insanlığa, ailenize yararlı, yurdunu seven, vatansever başarılı çocuklarınız olsun inşallah. Sizler mutlu olun. Bizler de mutlu olalım. Tebrik ederim. Sizlere İstanbul Sözleşmesini de okumanızı tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ardından sahneye çıkan İsmail Işık ise; “Bizi bu güzel ve anlamlı günümüzde yalnız bırakmayarak sevincimizin paylaşarak çoğalmasına sebep olduğunuz için teşekkür ediyorum. Evlatlarım. Sizlere bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Aile birliğiniz kuruldu. Ailede asıl olan, eşlerin birbirlerini sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk bilinciyle kucaklayabilmeleridir. Hayata bu şekilde baktığınız zaman sorunlarınızın gerçekten çok azaldığını ve bunları birlikte aşma kapasitenizin oluşmasıyla çok daha mutlu günleriniz olacaktır. Ülkemizin ve cumhuriyetimizin devamı için gerekli olan çocuklarınızı da yeterli ilgi ve bilgi ile donatıp toplum hayatına kazandırmanızı, çağdaş; demokratik, Atatürkçü, özgür bireyler yetiştirerek aile hayatınızı taçlandırmanızı diliyorum” dedi.

GENÇ ÇİFTTEN SMA HASTASI MİNİK ALP’E DESTEK ÇAĞRISI

Öte yandan nikah töreninde Büşra ve Umut çiftinden davetlilere; “Ahmet Alp sağlıklı ve mutlu olsun istiyoruz. Bu nedenle sizler adına Ahmet Alp’e destek olduk. Belki sizler de Ahmet Alp’e destek olmak istersiniz” notuyla SMA hastası Ahmet Alp’e destek çağrısında bulundular. Nikaha eski ve yeni CHP’li meclis üyeleri, parti yönetimi, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, Umurbey Belediye Başkanı Dr. Erdal Doğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur ve davetliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir