Mayıs 18, 2021

Doğnak’tan yüzde 50 büyüme…

Doğanlar Holding’in taşımacılık işlerini yürüten Doğnak AŞ. Başkanı Mehmet Can, yaptığı yazılı açıklama ile yüzde 50 büyüme kararı aldıklarını duyurdu. Başkan Can, TIR sayısını 60’a çıkardıklarını da sözlerine ekledi.

Doğanlar Holding’in taşımacılık işlerini yürüten Doğnak AŞ. Başkanı Mehmet Can, yaptığı yazılı açıklama ile yüzde 50 büyüme kararı aldıklarını duyurdu. Başkan Can, TIR sayısını 60’a çıkardıklarını da sözlerine ekledi. Öte yandan Doğnak AŞ. 122 personel istihdam edecekleri 10 bin metrekare alan üzerinde depo, antrepo ve TIR park alanı çalışması da başladı.

Geçtiğimiz ay içinde, daha önce satın aldıkları ofise de taşınan Doğnak AŞ.’den Başkan Mehmet Can imzalı yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Ana firmamız Doğanlar Yatırım Holding’e bağlı Doğtaş Kelebek Mobilya fabrikalarının büyüyüp kapasite arttırmalarına paralel olarak Doğnak Taşımacılık Turizm ve Ticaret AŞ. olarak yüzde 50 büyüme kararı aldık. Buna istinaden 40 adet römorklu TIR filomuzu 20 adet arttırarak 60 adet römorklu TIR’a çıkardık. Bununla beraber şirketimize yeni bir ofis kazandırdık. Yatırımlarımıza Bandırma yolu üzerinde Osmaniye Köyü sınırları içinde Yukarıdemirci kavşağına 10 bin metrekare üzerinde depo, antrepo ve TIR park alanı çalışmamıza da başladık. Bölgemize personel istihdamı olarak, yükleme ve depolama alanında 60 kişi ve TIR şoförü olarak 62 kişi olmak üzere 122 kişi istihdam edeceğiz. Bölgemize ve ülkemize faydalı olup, KDV ve personel istihdamı olarak yatırımlarımız devam edecektir.”

Doğnak Yönetim Kurulu’nda şu isimler yer alıyor: Mehmet Can (Başkan), Menderes Şahin (Başkan Yardımcısı), Fatih Dünya (Lojistik Sorumlusu), Emrullah Kotel (Yönetim Kurulu Üyesi), Alaeddin İnan (Yönetim Kurulu Üyesi).

Doğnak İdari Personel ise, Serdinç Gündüz (Finans), Orhan Saygılı (Muhasebe) ve Aytaç Gül (Araç Operasyon)’den oluşuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir