Mayıs 18, 2021

En Hızlı Büyüyen 3 Çanakkaleli Şirkete Plaket

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren üç Çanakkale menşeli firmayla Çanakkale Ticaret Borsası’nda bir araya gelerek plaket verdi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren üç Çanakkale menşeli firmayla Çanakkale Ticaret Borsası’nda bir araya gelerek plaket verdi. “Ekonomimizin daha güçlü olması için güçlü firmalarımızın sayısının artması çok önemli” diyen Turan, “Şehrimize değer katan, üreten, ekonomiye katkı sunan ve istihdam alanı açan tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Çanakkale Ticaret Borsasında düzenlenen törende; Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren 3 Çanakkaleli firma Altınkılıç Süt Ürünleri, Kodak Taşımacılık ve Kunt Plastik yöneticilerine plaket takdim edildi. Törende konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasında yer alan üç firmamız büyük başarı sağlayarak bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyoruz. Pandeminin, maalesef dünya ekonomisine de büyük zararları oldu. Tabii ki ülke olarak bizler de bazı sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Bununla birlikte devletimiz hem işçisine hem de işverenine yönelik önemli adımlar attı. Salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltacak ekonomik ve sosyal destek paketlerini uygulamaya koydu. Çalışma hayatına yönelik kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği ve nakdi ücret destekleri verildi. Böylelikle firmaların üzerindeki istihdam yükleri de azaltıldı. Bu süreçte ne Türkiye’miz ne de Çanakkale’miz frene bastı. Çanakkale’mizde adeta salgına inat ekonomik alanda yeni atılımlara, yeni iş yerleri açmaya devam edildi. Son olarak Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına 3 firmamızın girmesiyle ayrı bir gurur ve mutluluk yaşadık. Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren Altınkılıç Süt Ürünleri, Kodak Taşımacılık ve Kunt Plastik firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir