banner
banner

Medya Lokum | Biga Haberleri

banner

Kira yardımı ve hibe desteği başvurusu yeniden açılıyor

Koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlara verilecek gelir kaybı ve kira desteği başvuruları yeniden açılıyor.

Kira yardımı ve hibe desteği başvurusu yeniden açılıyor
26 Ocak 2021 - 12:48
banner

Ticaret Bakanlığınca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için başvurular yeniden başlıyor.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, “Bakanlığımıza ulaşan talepler üzerine kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlıyoruz” dedi.

Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur da yaptığı açıklama ile başvurunun detaylarını açıkladı. Tanur yaptığı açıklamada; “Odamız müracatları, Esnaf ve Sanatkarlar odaları birliğimiz olan üst kuruluşumuz, Federasyonumuz ve Konfederasyonumuz ile ilgili Bakanlığımıza yapılmış olan girişimler sonucunda esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlere yönelik kira ve gelir kaybı desteklerine yeniden başvuru imkanı sağlanmış olup yararlanma şartlarını taşıyan fakat başvuruda bulunamayan esnaflarımız başvurularını bugünden itibaren 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar E-Devlet üzerinden yapabileceklerdir. Müracaat yapamayan üyelerimize gerekli başvuru hizmetlerinde Biga Şoförler Odası’ndan yardımcı olunacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür eder, kazasız belasız ve bol bereketli kazançlar, sağlıklı güzel günler dilerim” ifadelerini kullandı.

E- DEVLET KİRA VE GELİR DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Destek başvuruları 31 Mart Çarşamba günü saat 23:59’a kadar devam edecek. Kira desteği ve hibe başvuruları E-Devlet üzerinden yapılacak.

e-Devlet kira ve hibe desteği başvurusu için tıklayınız.

Başvuru süreci sonrası yapılacak değerlendirme sonrasında hak sahiplerine yapılacak ödemeler Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanacak tarihte başvuru esnasında verilen banka hesap numaralarına otomatik aktarılacak.

Başvuruya ilişkin tüm süreçler turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığı ile yürütülecek.​​​​​

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    erotik hikayeleri

    Zara - Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme Zara - Kaç Kadeh Kırıldı Zara - Seni Yazdım Kalbime Zara - Hasretinden Yandı Gönlüm Zara - Halimem Zara - Eklemedir Koca Konak Zara - Şafak Söktü Yine Sunam Uyanmaz Zara - Değme Felek Zara - Müdür Beyin Yeşil Kürkü Zara - Hastane Önünde İncir Ağacı