Katillerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Verildi!

Katillerine Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası Verildi!

1 Nisan 2020 gecesi saat 20.00 sularında Çanakkale’yi derinden sarsan silahlı saldırı gerçekleştirilmişti. İsmetpaşa Mahallesi Tuğsavul Caddesi üzerindeki Göçmen Apartmanı’nda oturan 38 yaşındaki Halil Göçmen, işten eve geldiği sırada, iddiaya göre aralarında daha önceden husumet bulunduğu öne sürülen kimliği belirsiz kişi silahlı saldırıya uğradı. Göğsüne ve bacağına isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Halil Göçmen, olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerince Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılmış, ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmişti. Polis olay yerinden kaçan şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

ÜÇ SANIK HAKKINDA MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Öldürülen Halil Göçmen’in eşi Ebru Güngör Göçmen’in avukatı Mehmet Altın’dan aldığımız bilgiye göre; saldırıyı gerçekleştiren sanık Ö.İ ise polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. 11 ay süren cinayet davasında sanık Ö.İ’nin yanı sıra Z.K ve kardeşi K.Ş.K isimli iki kişi daha yargılanıyordu. Ö.İ isimli sanık tutuklu yargılanırken; Z.K ve kardeşi K.Ş.K isimli şahıslar ise tutuksuz yargılanıyordu.

Çanakkale Adliyesinde bugün gerçekleşen duruşmada Halil Göçmen’in cinayet davasında karar çıktı. Mahkeme heyeti Halil Göçmen’in öldürülmesi sebebiyle tutuksuz yargılanan Z.K ve kaderşi K.Ş.K’nın yanı sıra tutuklu sanık Ö.İ hakkında “Tasarlayarak Adam Öldürme Suçu” nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir