“Önlem Alınmazsa Çanakkale 2.Wuhan Olma Yolunda İlerliyor”

“Önlem Alınmazsa Çanakkale 2.Wuhan Olma Yolunda İlerliyor”

Gelecek Partisi sözcüsü Emrah Direk, Çanakkale’nin Türkiye’de 100 binlik nüfusa göre en yüksek vaka oranına sahip il olması sonrasında yetkilileri önlem almaya davet etti. Direk yayınladığı açıklamasında; “Açıklanan Koronavirüs risk haritasında maalesef güzide kentimiz Çanakkale’miz 100.000’lik nüfusta 962,98’lik oranla maalesef Türkiye ‘de 1.Sıraya yükselmiştir. Aslında şehrimizin bu aşamaya gelmesi kendini adım adım belli etmiştir. Kaza geliyorum demiştir.”

“KAZA GELİYORUM DEMİŞTİR”

Çanakkale’de vakaların yükseliş trendine haftalar öncesinde geçtiğini bu durumun gözgöre göre geldiğini belirten Direk; “8 Şubat ‘ta açıklanan oranlara göre 26 Katlık bir artış yaşanmış ve Çanakkale ‘yi yöneten irade yerinde karar uygulamasında sınıfta kalmıştır. Sağlık Bakanlığının, Bilim Kurulunun ve Hükümetin Aldığı yerinde karar uygulamasında cesaretli kararlar alamayıp bu anlamda şehrimizde bu denli kötü bir tablo ile karşılaşmamız kaçınılmaz olmuştur. Halkımız Maske-Mesafe ve Temizlik Kurallarına riayet etmekte ve Çanakkale halkı bu konuda olabildiğince elinden geleni yapmakta sorumluluk almaktadır” dedi.

“KONGREYE KATILIP DÖNENLER..”

Gelecek Partili Emrah Direk açıklamalarının devamında; “Fakat maalesef iktidar partisinin lebalep kongreleri ile COVID Vakaları tüm ülkede inanılmaz bir oranda artış göstermiştir, Çanakkale ilimizde ise neredeyse hiç vaka olmayan Bozcaada ilçemizde iktidar partisi ilçe yönetiminden kongreye katılıp adaya dönenler ada’da COVID Vakalarında artışa sebep olmuştur. Geçtiğimiz günlerde AK Parti il başkanı yaptığı basın açıklamasında AK Partili il genel meclis üyesinin karantina kurallarını ihlal edip il genel meclis seçimlerinde oy kullanmak istediğini de itiraf etmiştir. İşte tüm bunlar Çanakkale ‘de vaka sayısının artmasında rol sahibidir. Çanakkale’miz bu vaka artışı ile adeta 2.Wuhan kenti olmuştur. İktidar partisi bu konuda bile bile lades yapmaktadır” dedi

“SAHİLİ KORDONU KAPATIP, 70 SANTİMLİK KALDIRIMDA DİP DİBE..”

Çanakkale’de sahillerin ve parkların kapatılmasına da değinen Direk; “Gelecek Partisi olarak sorumluluk makamındakilerin bu hatalarına rağmen bu tablonun müsebbiplerinin en azından bu saatten sonra yerinde karar uygulamasını daha mantıklı olarak uygulamasını talep ediyoruz. Sahil ve kordonun kapatılarak insanlarımızın 70 CM’lik kaldırımlarda dip dibe yürümesinde herhangi bir mantık bulunmamaktadır. Hıfzısıhha kurulunun karar alırken yaşamın gerçeklerinin göz önünde bulundurulmasını rica ediyoruz. Gelinen noktada kenti yöneten iradenin daha mantıklı ve uygulanabilir kararlar alması zaruri hale gelmiştir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir