Piknikçilere mangal uyarısı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar 53 kişinin dumandan etkilendiği açıklandı. Söndürme çalışmaları kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle ilerliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgede yangını körükleyecek her türlü sebebin olduğunu söyledi. Antalya'daki yangın korkuturken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç'tan da uyarı geldi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar 53 kişinin dumandan etkilendiği açıklandı. Söndürme çalışmaları kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle ilerliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgede yangını körükleyecek her türlü sebebin olduğunu söyledi.

Antalya’daki yangın korkuturken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç’tan da uyarı geldi. Bölgemizde 5 gün boyunca şiddetli poyraz beklendiğini söyleyen Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç; “Basından da takip ettiğiniz gibi şu an Antalya Manavgat’ta büyük bir orman yangını devam etmektedir. Bizim bölgemizde de bugünden itibaren 5 gün şiddetli poyraz beklenmektedir. Rüzgarın yer yer 30-km/saati bulacağından, hava sıcaklıklarının da mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği öngörüldüğünden orman yangınlarına karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir. Açık alanlarda piknik, mangal yakılmaması gerekmektedir. Temizlik vb sebeplerle bitki yakılmaması hususunda, vatandaşların gerekli duyarlılığı göstermesi, görülen en küçük dumanın alo 177 veya 112’ye bildirilmesi hususunu hem sözlü hem de yazılı basında devamlı kamuoyuna duyurmak üzere tüm olanaklarımızı seferber etmemiz gerekmiştir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir