escort bayan

Temmuz 29, 2021

Blog

Muhtar ne işe yarar?

Soruyu “Muhtar ne iş yapar” diye de sorabilirdim aslında. Biraz negatif bir muhtevası olsa da “ne işe yarar?..” diye başlığa çıkarmak daha bir uygun geldi. Görelim bakalım. Dede Korkut misali “boy boyladı soy soyladı” deyu başlayalım yazımıza…

Piknikçilere mangal uyarısı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar 53 kişinin dumandan etkilendiği açıklandı. Söndürme çalışmaları kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle ilerliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgede yangını körükleyecek her türlü sebebin olduğunu söyledi. Antalya’daki yangın korkuturken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç’tan da uyarı geldi.

Biga polisi denetimleri sıklaştırdı

Biga’da Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün asayiş uygulamaları vatandaşa huzur vermeye devam ediyor. İlçemizde her birimden polis ekiplerinin sokaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve mekânlarda huzurun sağlanması adına denetimleri sıklaştırıldı.

Çanakkale’de Vakalar Hızla Artıyor!

Çanakkale aşılama oranı en yüksek iller arasında olsa da haftalık vaka artış oranı yüzde 50’e yaklaştı. 100 binde görülen vaka oranlarındaki hızlı artış sonrasında Çanakkale valiliğinden açıklama yapılarak vatandaşlardan daha tedbirli olmaları istendi.

“İktidar Seçim Kanununu Değiştirmeye Çalışıyorsa, Gidicidir..”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek TBMM’de düzenlediği basın toplantısı ile kamuoyunun aylarca cevabını merakla beklediği soruları tekrar gündeme getirdi. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun gündeme getirdiği “10 Dolar rüşvet alan siyasetçi” sorusuna 65 gündür yanıt verilmediği hatırlattı. İktidarın seçim kanunu değiştirme girişimlerine de değinen Erkek; “Demokratikleşme için değil; iktidarlarını korumak için değiştirmek istiyorlar” dedi.

CHP Biga, Erdoğan’ı ‘esnafın seçimini siyasete bulaştırmakla’ suçladı

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın Biga Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaretinde yaptığı konuşmaya Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’ten sert yanıt geldi. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’ın ziyareti ile ilgili ise günler önceden Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nden yapılan arama ile seçilen medya kuruluşları davet edilmişti. Davetliler arasında Medya Lokum yoktu.

Hem vekil hem de başkan’dan pazar çıkarması

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, eşi Arzu Ceylan ile birlikte Biga Çarşamba Pazarı’nda alışveriş yaparken aynı zamanda hem pazarcılarla hem de vatandaşlarla sohbet etti. Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan da pazarcıların daveti üzerine kahvaltı sofralarına misafir oldu. Çanakkale İl Genel Meclisi Üyesi Saim Yılmaz da pazar yerindeydi.