Bakkal ve Marketlerdeki Yasaklar Kalktı..

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu son toplantısında aldığı kararlar ile bakkal ve marketlerdeki kapatma sürelerindeki kısıtlamayı kaldırdı.

Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu son toplantısında aldığı kararlar ile bakkal ve marketlerdeki kapatma sürelerindeki kısıtlamayı kaldırdı. Çanakkale İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları toplantı sonrasında Çanakkale websitesi üzerinden anlık duyurulurken, henüz yayınlanmadı. Toplantı kararlarında bakkal ve marketlerdeki çalışma süresi kısıtlamasının kaldırıldığı kararı ise ÇTSO’nun üyelerine yaptığı bilgilendirmede ortaya çıktı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu imzası ile yayınlanan yasağın kaldırıldığı bilgilendirmesinde ise şu ifadeler yer aldı; “08.06. 2020 tarihli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında; koronavirüs  önlemleri kapsamında yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi sonucunda kontrollü normalleşme sürecine geçildiğinden ilimiz genelinde bulunan bakkal ve ruhsatındaki tanımlamasına bakılmaksızın bakkal niteliğinde/büyüklüğünde marketler (zincir market ve birden fazla şubesi olan marketler hariç), büfe, kuruyemişçi ve şarküterilerin saat 24.00’a kadar hizmet vermesine karar verilmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir