İki şüpheli vaka… İşletme ve turistler izalosyona alındı!

Çanakkale'nin Bozcaada ilçesinde Corona Virüsü taşıdığından şüphelenilen iki kişi panik yarattı. Kaymakamlık bir turizm işletmesine çalışan bir kişi ile bir turistten şüphelendikleri ve izolasyona alındıklarını duyurdu.

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde Corona Virüsü taşıdığından şüphelenilen iki kişi panik yarattı.  Bozcaada’da iki işletmede, iki ayrı kişide koronavirüs şüphesi görüldü. İddialara göre bu iki kişinin testi pozitif çıktı. Bu iki işletmede ise filyasyon süreci başladığı, gerekli tüm tedbirlerin alındığı öğrenildi. Kaymakamlık konuya dair açıklama yaptı. Bozcaada Kaymakamlığı’nın konuya dair yaptığı açıklamada;

“İŞLETMELERİ, ÇALIŞANLARI VE MİSAFİRLERİ..”

“Adamızda iki işletmemizdeki bir çalışanımız ve bir misafirimizde Korona virüsten şüphelenilmiştir. Vatandaşların gerekli test süreçleri devam etmektedir. Sonuçların pozitif olma ihtimali de göz önüne alınarak; eylem planımız çerçevesinde her iki işletmede de çalışanlar ve misafirler tam izalosyana tabi tutulmuştur. İşletmelerde ve adamız genelinde tüm tedbirler alınmıştır, süreç sağlık ve kolluk ekiplerimizce hassasiyetle takip edilmektedir. Tüm vatandaşlarımızdan sosyal mesafe +hijyen+maske kurallarına daha da hassasiyetle uymalarını bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir