Başkan Mutur’dan ilk değerlendirme…

Korona virüsü tedbirleri kapsamında gece 24.00’e kadar açık kalabilen işletmelerin saat kısıtlamasının kaldırıldığı açıklanmasının ardından Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı ve Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur Medya Lokum'a konuştu

Korona virüsü tedbirleri kapsamında gece 24.00’e kadar açık kalabilen işletmelerin saat kısıtlamasının kaldırıldığı açıklandı. İçişleri Bakanlığı genelgesine göre lokanta, bar, restoran, kafe, kıraathane, çay bahçesi gibi işletmelerin çalışma saatine yönelik kısıtlamalar kaldırıldı. Bu işletmelerin faaliyete geçmesine izin verildiğinde, ilk etapta kapanış saatleri 22.00 olarak belirlenmiş, geçen ay ise süre 24.00’a uzatılmıştı.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Yardımcısı ve Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur yasakların kalkmasıyla ilgili Medya Lokum’a konuştu. Başkan Mutur; “Birlik başkanımız sayın Ünal Özcan’ın başkanlığında esnafımızın sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerimizi sayın federasyon başkanımız Bendevi Palandöken’in de destekleriyle Ticaret Bakanımız sayın Ruhsar Pekcan başta olmak üzere tüm yetkililere iletmiştik. Bakanlığımız tarafından bugün esnafımızın beklediği bu haber Valiliklere gönderilen genelge ile doğrulandı. Uygulamayla ilgili Birliğimize bağlı odalarımıza en kısa sürede gerekli bilgilendirmeler yapılacak. Uygulamanın bayram öncesi kalkması esnafımızın beklediği bir haberdi. Bundan önce nasıl esnafımızın sorunlarını ilgililerine ileterek çözülmesi için gayret sarfettiysek bundan sonra da aynı ilgi ve alaka ile çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Mutur ayrıca, Lapseki’de Bigalı pazarcıların yaşadığı sorunu da çözüme kavuşturduklarını; “Birlik başkanlığımızca yapılan görüşmeler sonucunda Lapseki’de kurulan Cumartesi pazarında yeri olan esnaf arkadaşlar, eski yerlerine sergi açacaklardır. Sosyal mesafe, hijyen, maske ve sergi aralıklarına dikkat edilmelidir. Bayrama kısa bir süre kala sorunun çözüme kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür eder esnaf arkadaşlara hayırlı işler dilerim” ifadeleriyle açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir