Korkutan iddiayı paylaştı!

ÇOMÜ Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Şener yaptığı paylaşımla, Corona Virüs salgınıyla ilgili bilim dünyasında endişe yaratan iddiayı paylaştı.

Corona Salgının başladığı günlerden bu yana “Covid 19 Günlükleri” ile halkı hem uyaran hemde bilgilendiren paylaşımlarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alper Şener, son günlerde bilim dünyasında endişeyle dile getirilen iddiayı takipçileri ile paylaştı. Corona Virüs Salgının kış aylarında daha da yaygınlacağını ve hiç bir sağlık sisteminin bu durumla baş edemeyeceği iddialarını paylaştı.

Prof.Dr. Alper Şener yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi “Söylesem faydası Yok, sussam gönül razı değil… Özellikle ABD merkezli çalışmalar başladı…kendi kendine EVDE korona testi… Burundan yapılan sürüntü ile, test sonucu 15dk alınıyor ve güvenilirliği yüksek… Hasta kendi kendine tanı koyduktan sonra Akciğer tutulumu şüphesi var ise hastaneye başvuracak… Akciğer tutulumu yok ise antiviral tedavisiz izlem…Evde…Akciğer tutulumu var ise hastanede takip… ÇÜNKÜ Kışa beklenen hasta sayısı HİÇBİR SAĞLIK SİSTEMİNİN BAŞEDEBİLECEĞİ boyutta değil…diyor bir bilenler. maskeni tak, mesafeni koru, ellerini temiz tut…kapalı, kalabalık alanda temastan kaçın…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir