O köyde operasyon…

Biga'da Jandarma ve Polis ekipleri ortaklaşa düzenledikleri iki farklı operasyonda uyuşturucu ve taşınması tehlikeli madde bulunduran şahıslar gözaltına alındı.

Biga İlçe Jandarma Komutanlığı, JASAT ve KOM Şube Müdürlüğünce uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; Biga İlçesi Yolindi köyünde ikamet eden C.G isimli şahsın evinde ve eklentisinde yasadışı kenevir bitkisi ekimi yaptığı bilgisine ulaşıldı. Gerekli izinleri alan ekipler; Yolindi köyünde C.G. isimli şahsın evinde ve eklentisinde arama yaptılar.  Yapılan arama sonucu, 26 kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Kenevir Bitkisine el konulurken; şüpheli C.G. gözaltına alındı.

BİN 250 GRAM CİVA ELE GEÇİRİLDİ!

Jandarma ve Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği bir başka operasyon ise Tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma, taşımanın ve satışına yönelikti. Biga İlçesinde D.Ö.E. isimli şahsın Osmaniye Köyündeki evinde cıva maddesi bulunduğu bilgisi üzerine harekete geçildi. D.Ö.E. İsimli şahsın Osmaniye köyündeki evinin bahçesinde bulunan depoda plastik kap içerisinde 1.250 gram Civa maddesi ele geçirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir