Faaliyet yok ama 62 personeli var!

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bulunan ve 6 yıl önce törenle açılan havalimanı bir türlü faaliyete geçirilmiyor. Her gün mesaiye giden 62 personel işsizlikten kendi aralarında artık çatışmalar yaşandığı sürekli kavgaların çıktığı iddia edildi.

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü haberinde ziyaret ettiği Gökçeada ilçesinde yaşananları kaleme aldı. 6 yıl önce törenle hizmete açılan fakat bir türlü çalıştırılmayan Gökçeada Havalimanı ile ilgili bir de iddiaları haberleştiren Saygı Öztürk, Gökçeada havalimanının israf projelerinden birisi daha olduğunu gözler önüne serdi. Öztürk’ün kaleme aldığı haber ise şöyle;

“Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada’yı merak etmeme rağmen, gitmek kısmet olmamıştı. Türkiye’nin en batı ucu Babakale’ye ulaştıktan sonra, Gökçeada’ya gitmemek olmaz. Çanakkale’den Gökçeada’ya gidebilmek için feribotla Eceabat’a, oradan da yine feribotla yaklaşık bir saat 15 dakikalık yolculukla, Gökçeada’ya gidiyorsunuz. Gökçeada’ya daha önce üç feribot sefer yaparken, şimdi ikiye indirilmiş. Bu yüzden gitmek, dönmek biraz çileli oluyor. Gökçeada’nın hikayesi çok. Onlardan biri de adadaki havaalanı. Gökçeada’ya 6 yıl önce havaalanı ve liman yapılmış. Ama gelin görün ki havaalanı tam 6 yıldır çalıştırılmıyor. 62 personel her gün işe gidiyor ama yapacak işleri yok. Bir yetkili, “Can sıkıntısından aralarında gerilim yaşanıyor” diyor. Ayrıca ilçede duble yollara ihtiyaç olmamasına rağmen 500 kişi nüfusu olmayan köylere bile duble yol yapılıyor. Belediye Başkanı Ünal Çetin “Acil işlerimiz yapılmazken önceliklerimiz olmayan işler yapılıyor. Gökçeada ile ilgili gizli bir ajandanın olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir