Salgın İstatistiklerinin Hepsinde Zirvedeyiz!

Türkiye’de 100 binlik nüfus istatistiklerinde ilk üçe giren Çanakkale, aynı zamanda virüsün en yüksek artış hızına sahip ikinci il olarak istatistiklerin zirvesinde yer alıyor.

Geçtiğimiz haftaya 100 binlik nüfus diliminde yüzde 546,77 vaka oranıyla Türkiye’de en yüksek vaka görülen dördüncü olan Çanakkale maalesef salgınla mücadeleyi her geçen gün kaybediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı il bazında 100 binde görülen vaka oranı 797,34’e ulaştı.

“VAKALARIN EN ÇOK ARTTIĞI İKİNCİ İL ÇANAKKALE”

Bakan Fahrettin Koca, sosyal medyada Türkiye’de en çok vakaların arttığı iller ile en az olan illeri açıkladı. Bir önceki haftaya göre yüzde 45,82 oranla artış gösteren Çanakkale, Türkiye’de vakaların en çok arttığı ikinci il olarak da istatistiklerin en tepesinde yer aldı. Bakan Koca; “100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısında en çok artış Kırklareli, Çanakkale, Bayburt, İstanbul ve Tekirdağ’da oldu” diyerek Çanakkale’nin salgındaki başarısızlığına dikkat çekti.

YOĞUN BAKIM İSTATİSTİKLERİNDE DE ÇANAKKALE..

Geçtiğimiz gün Türkiye’deki yoğun bakım doluluk oranlarını da açıklayan Bakan Koca, Çanakkale’de yoğun bakımların yüzde 80’nin dolu olduğunu açıklamıştı. Bakan Koca; “Erişkin yoğun bakım doluluk oranımız yüzde 71,3. Sinop, İzmir, Çanakkale, Bartın, Edirne ve Rize’de yoğun bakım doluluk oranı yüzde 80’in üzerinde. Şu an bir sorun olmadığımızı ama yakinen takip ettiğimizi söylemek istiyorum” ifadesini kullanması dikkat çekmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir