escort bayan

Ağustos 1, 2021

GÜNDEM

Turan’a Nilüfer Gölü teşekkürü

Biga Bosna Hersek Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Duran, inşaası devam eden Nilüfer Gölü Mesire Alanı ve yürüyüş yolları projesiyle ilgili Çanakkale Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’a teşekkür etti. Başkan Süleyman Duran ayrıca yangınlarla ilgili uyarıda da bulunmayı ihmal etmedi.

Çanakkale’de Ormanlara Giriş Yasaklandı!

Türkiye’nin birçok ilinde çıkan orman yangınları yürekleri yakarken; dün gece Biga Orman Bölge İşletmesi ilçe sınırlarında koy ve sahillere girişi yasaklamıştır. Bugün de Çanakkale Valiliği aldığı karar ile il genelindeki ormanlara giriş ve çıkışları yasakladı.

Komşuda da yangın alarmı!

Balıkesir Valiliği Türkiye geneli artan Orman yangınları sonrasında ve önümüzdeki günlerde artacak sıcaklıklar sebebiyle hızlıca karar alarak Balıkesir genelinde Mesire yerleri, Kamp alanları ile izinli bölgeler dışında kalan ormanlık alanlarda her türlü ateş, Semaver ve mangal yakılmasını 30 Temmuz – 31 Ekim 2021 tarihine kadar yasakladı. Yasağa uymayanlar hakkında ise idari para cezası ve yaptırım uygulanacağı açıklandı.

Biga’da sahiller için yangın alarmı!

Türkiye genelinde ormanlar cayır cayır yanarken; Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç’tan ikinci bir açıklama geldi. 30 Temmuz Cuma gününden itibaren yüksek orman yangını riski bulunması sebebiyle orman içerisindeki tescilsiz tüm deniz kenarındaki alanlar ulaşıma kapatılacak olup geçici süreliğine ulaşım olmayacak.

Muhtar ne işe yarar?

Soruyu “Muhtar ne iş yapar” diye de sorabilirdim aslında. Biraz negatif bir muhtevası olsa da “ne işe yarar?..” diye başlığa çıkarmak daha bir uygun geldi. Görelim bakalım. Dede Korkut misali “boy boyladı soy soyladı” deyu başlayalım yazımıza…

Piknikçilere mangal uyarısı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çıkan yangına kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar 53 kişinin dumandan etkilendiği açıklandı. Söndürme çalışmaları kuvvetli rüzgar nedeniyle güçlükle ilerliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bölgede yangını körükleyecek her türlü sebebin olduğunu söyledi. Antalya’daki yangın korkuturken, Biga Orman İşletme Müdürü İhsan Tunç’tan da uyarı geldi.

Biga polisi denetimleri sıklaştırdı

Biga’da Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün asayiş uygulamaları vatandaşa huzur vermeye devam ediyor. İlçemizde her birimden polis ekiplerinin sokaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde ve mekânlarda huzurun sağlanması adına denetimleri sıklaştırıldı.