Sakarya Mahallesi Cumru Sokak’taki eski balıkpazarında açılışı yapılan Osman Esen Luxury Hair Studio geçtiğimiz günlerde yapılan kurdela kesimiyle müşterilerine hizmet etmeye başladı.

Devrim Ege'nin mutlu günü Devrim Ege'nin mutlu günü

Açılışa Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İbrahim Mutur, Biga İlçe Emniyet Müdürü Emre Bolat, Biga TSO Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Başarır, siyasi parti temsilcileri, esnaflar ve işletmeci Osman Esen’in yakınları katıldılar.

Okunan duanın ardından kurdela kesildi ve ikramlar yapıldı.

“MESLEĞİMİ ÇOK SEVİYORUM”

15 yıllık deneyimin ardından kendi işyerini açan Osman Esen Medya Lokum’a yaptığı açıklamada; “15 yıldır mesleğin içindeyim. Uzmanlık alanlarım; kesim, renklendirme ve estetik renklendirme. Bu işlemleri ben de sevdiğim için ve günümüz trendleri arasında yer aldığı için tercih ediyorum. Bu şekilde bir yoğunlaştım. Mesleğimin tamamını şu ana dek İzmir’de geçirdim. Orada İzmir ve Türkiye’ye kuaförlük mesleğini getirmiş, bizi yurtdışında temsil etmiş olan ustalarımdan öğrendim bu işi. İşimi çok seviyorum. Tamamı İzmir’de olan birkaç salon ismi yazmak gerekirse; Kuaför İlyas, Zeki Çetinkaya, Adem&Sezer, San Kuaför olarak belirtebilirim” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİM…”

Uzun zamandır kendi işyerini açmanın planlarını yaptığını söyleyen Esen; “Kendi iş yerimi açmayı uzun zamandır düşünüyordum ama İzmir’den buraya gelmek, oradaki hayatımı noktalandırıp burada yeni bir hayat kurmak fikri kolay olmadı. Zor ama yine de bunca yıldır emek verdiğim mesleğimi memleketimde yapmak istediğim için geldim. Aslında aldığım eğitimler, konferanslar ve iyi salonlarda çalışmış olmamdan dolayı kendime güveniyorum. Hedefim ise Biga’yı yeni tekniklerle tanıştırmak ve gerçekten güzel işler yapmak için geldim. Müşterilerime temiz, hijyenik bir ortamda bir kuaförden ne hizmet alabiliyorlarsa bunu maximum düzeyde hizmet alabilmelerini sağlamak hedefindeyim. Sektördeki iddiam, evet kendime güveniyorum ve Biga’daki hanımefendilere kuaförlüğün sonu olmayan bir meslek olduğunu ve güzellik kavramının gerçekten çok farklı olduğunu göstermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

osman2

osman1

Editör: Ahmet Tunç