“Bunlar bize gurur veriyor”

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Melih Akyıl başkanlığında toplanarak Temmuz ayı gündemini görüştü. Toplantı sosyal mesafe kurallarına uyularak ve maske takılarak sürdürüldü. Meclis Başkanı Melih Akyıl yaptığı konuşmada Çanakkale'den ve Biga'dan iş insanları ve işletmelerinin Türkiye çapında değer görmeleriyle ilgili; "Bunlar bize gurur veriyor" dedi.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi Melih Akyıl başkanlığında toplanarak Temmuz ayı gündemini görüştü. Toplantı sosyal mesafe kurallarına uyularak ve maske takılarak sürdürüldü. Meclis Başkanı Melih Akyıl yaptığı konuşmada Çanakkale’den ve Biga’dan iş insanları ve işletmelerinin Türkiye çapında değer görmeleriyle ilgili; “Bunlar bize gurur veriyor” dedi.

15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü mesajını paylaşarak meclisi açan Meclis Başkanı Akyıl Mersin’in Mut ilçesinde yaşanan kaza sonrası şehit olan askerleri de anmayı unutmadı. Başkan Akyıl; “Bugün temmuz ayı toplantısı için hep beraber buradayız. Biliyorsunuz 4 yıl önce çok önemli bir olay yaşamıştı ülkemiz. Demokrasimize ve vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize rahmet diliyoruz. Gazilerimizi de minnetle anıyoruz. Mersin’in Mut ilçesinde acı bir olay yaşadık. Bir askeri araç kaza yaptı. Orada da şehitlerimiz var. Yaralılarımız var. Şehitlerimize Allah rahmet diliyoruz. Ailelerine baş sağlığı diliyoruz” dedi.

24 Temmuz Bayramı’nı da kutlayan Başkan Akyıl çeşitli değerlendirmelerde bulunarak meclis üyelerini bilgilendirdi. Başkan Akyıl; “Ekonomist dergisi Anadolu’nun en etkin iki insanını seçti. Burada 2 Çanakkaleli de var. Biri Niyazi Önen, diğeri Davut Doğan. Her ikisini de kutluyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Biga ve Çanakkale için bu gurur. Biliyorsunuz en tanınmış 50 marka içinde de Çanakkale’den 4 firma vardı. İSO 500’de 4 firmamız var. Bunlar bize gurur veriyor. Ayrıca Çanakkale seramik fabrikası var biliyorsunuz. Rahmetli İbrahim Bodur 27 Temmuz 1957’de Çan Seramik Fabrikası’nın temelini atıyor ve sektörünün dünya çapında öncüsü oluyor. 63’üncü kuruluş yıldönümü kutluyorlar. Biz de onların yıldönümü kutluyoruz. Rahmetli İbrahim Bodur’u da rahmetle anıyoruz. Ticaret Sicil Müdürlüğü’nden yapılan işlemler aynı gün yayınlanıyor. Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Dünyadan bahsedecek olursak… Çin ile Amerika arasında ciddi bir çekişme var. Kriz büyükelçilikleri kapatma noktasına geldi. Dünyadaki ekonomik sıkıntıların nedenlerinden biri de bu çekişme. Çin’in inanılmaz petrol ve doğalgaz stoku var. Amerika’da seçim var. Her iki ülke de dünya gücü olmak için çatışıyorlar. Onların çekişmeleri Türkiye de dahil bütün dünyayı etkiliyor tabii” ifadelerini kullandı.

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nın Temmuz ayında kasasına 55 bin 738 lira girerken, 53 bin 172 lira harcandı. Toplantıya yetişemeyen Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan da toplantı sonuna yetişti. Yönetim kurulunun faaliyetleriyle ilgili sunumu ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Şahin gerçekleştirdi.

Öte yandan meclis üyeleri tarafından Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı ve belediye meclis üyesi Jale Kırbaş’a doğum günü sürprizi yapılarak pasta kesildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir