Pankart kaldırılınca vekil isyan etti

14:30’da asılan pankartın emniyet yetkililerince 15:00’de kaldırılmasına CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan tepki gösterdi

CHP teşkilatları il ve ilçelerinde hazırladıkları pankartlarda 128 milyar doların nerede olduğunu soran afişler asmaya devam ediyor. Afişlere ise polis ekipleri anında müdahale ediyorlar.

Biga’da da Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Özge Elmas, İl Genel Meclis Üyeleri Levent İrez, Hakkı Sezen, parti yöneticisi Cemal Mantar, Gümüşçay Belde Başkanı Hasan Kırım ve Belediye Meclis Üyesi Ergün Tulnay, parti binasına pankart asarak ‘128 milyar dolar nerede’ sorusunu sordular.

14:30’da asılan pankartın emniyet yetkililerince 15:00’de kaldırılmasına CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan tepki gösterdi. Ceylan sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “Biga’da astığımız #128MilyarDolarNerede pankartı emniyet yetkililerince kaldırıldı. İKTİDAR BU SORUDAN NEDEN BU KADAR KORKUYOR ?14:30’da astığımız pankartla ilgili 15:00’de savcılığa gidiliyor, karar anında çıkıyor. Mahkemeler keşke hep böyle hızlı olsa. Adaletli de olmalı tabi” ifadelerini kullandı.

Kararda; “Pankarta dikkatli bakıldığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin silüeti yazının arka planında görüldüğünün belirtilmesi ve Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu kapsamında” değerlendirmesi yer aldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir