Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı, İyi Parti Biga İlçe Başkanlığı, Deva Partisi Biga İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu yaptı.

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk ve yönetimi, İyi Parti İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Öztürk ve yönetimi, Deva Partisi Biga İlçe Başkanı Hikmet Murat Türkkan ve yönetimi, Atatürkçü Düşünce Derneği Biga Şubesi, CHP’li Biga Belediyesi Meclis Üyeleri Alper Şen, Hakan Arslantürk, Ersoy Akyıl, Recai Cesur ve Birol Özlenir, CHP İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Sezen, CHP Biga İlçe Kadın Kolu Başkanı Özge Elmas ve yönetimi, CHP Biga Gençlik Kolları Başkanı Biröz Tazıcı ve yönetimi, önceki dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık ve partililerin geniş katılımı ile gerçekleşen törende, siyasi partiler çelenk sunumunu gerçekleştirdi.

Törende tüm katılımcıları temsilen CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk günün anlam ve önemine yönelik konuştu.

Öztürk konuşmasında; "İyi Parti Biga İlçe Başkan Yardımcım, Deva Partisi Biga İlçe Başkanım, sevgili Cumhuriyet Halk Partililer ve Millet İttifakına katkıda bulunan kıymetli dostlarım, Cumhuriyet’imizin 99. Yılı münasebeti gerçekleştirdiğimiz çelenk sunumuna hoş geldiniz. 99 yıl önce yıl önce ilan edilen Türkiye Cumhuriyeti bugün büyük bir saldırı altındadır. Cumhuriyetin değerlerine ve kazanımlarına her gün ardı arkası gelmeyen bir şekilde uygulanan baskılar ve söylemler son olarak AKP Genel Başkan Yardımcısının beyanatları, bilinç altında tuttukları gerçeklerini ayyuka çıkarmıştır. Her türlü söylem tehdit ve uygulanılan baskıya rağmen; Bakın! İşte biz buradayız. Korkmuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak ve bizlerde bu güvence altında yaşamaya devam edecek, Cumhuriyeti’mizi sonuna kadar savunacağız. Sevgili Cumhuriyetçiler, Uygulanan baskı ve şiddet karşısında bizlere düşen görev, 99 yıldır olduğu gibi Cumhuriyet devrimlerini ve onun getirilerini yıkmaya çalışanlarla mücadele etmek ve onlarla savaşmaktır. Eğitimin, ekonominin, adaletin, köylünün, emeklinin ve çalışanın hali ortada. Onlar için mücadele edeceğiz. Maden işçilerimiz; kaderle, kısmetle göçük altında kalmasın diye, Küçücük çocuklarımız, ne idüğü belirsiz tarikatların içinde kaybolup, hayatları mahvolmasın diye, Gençlerimiz; işsizlikten, umutsuzluktan bunalıp cennet vatanımızı terk etmesinler, ailelerinin yüzlerine bakamayıp intihar etmesinler diye, Doktorlarımız, hayat kurtarmaya çalışırken hayatlarından olmasın diye, Emeklimiz, banka promosyonu uğrunda tekerlekli sandalye üstünde saatlerce kuyruk beklemesin diye, cenneti ayakları altında tutan kadınlarımız, bir hiç uğruna öldürülmesin diye, insana insanca muamele yapılsın diye Türkiye Cumhuriyeti’ni ve onun değerlerini savunacak ve kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Millet İttifakına yakışır şekilde, çalışacağız. Ulaşılmadık kardeşimiz, girilmedik ev, kapısını çalmadığımız bırakmayana kadar durmayacağız. Her geçen gün daha da güçleniyor. Daha da büyüyoruz. Ve bugün her zamankinden daha gür sesle haykırıyoruz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti! Yaşasın Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk" ifadelerini kullandı.

“57’nci Alay Yürüyüşüne Davetlisiniz” “57’nci Alay Yürüyüşüne Davetlisiniz”

Başkan Öztürk’ün konuşmalarının ardından Atatürk anıtı önünde hatıra fotoğrafı çektirildi ve program sona erdi.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç