İYİ Parti Red Etti, Uz İhraç Edilmedi İYİ Parti Red Etti, Uz İhraç Edilmedi

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 8 Mayıs Pazartesi günü Çanakkale’ye geliyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Biga, Çan ve Yenice’yi ziyaret edecek olan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ilk olarak Çan Belediye Başkanvekili Harun Arslan’ı ziyaret edecek. Ardından STK ve esnaf ziyareti yapacak olan Davutoğlu buradan Yenice ilçesine geçecek. Vatandaşlar, STK ve esnaf ziyaretinin ardından Biga İlçe Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirecek. İttifak Partilerinin il ve ilçe başkanları ile bir araya gelecek olan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu akşam ise gençlik buluşmasında gençlerin sorularını cevaplayacak. Davutoğlu Biga programı kapsamında ise saat 18:30'da Gelecek Partisi Biga İlçe Başkanlığı'nı ziyaret edecek ve açılışını gerçekleştirecek.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve CHP Çanakkale 3. Sıra Milletvekili Adayı Yeşim Karadağ konuya ilişkin olarak yayınladığı açıklamasında; “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu şehrimize gelerek seçim çalışmalarında bizlere destek olacak. Biga, Çan ve Yenice ilçelerimizi ziyaret edecek olan Genel Başkanımız seçim sürecinin ilk günlerinden bu yana sahada olmaya devam ediyor. Korku iklimine kapılan AKP yönetimi burada miting yapma afi asma yasağı gibi basit mazeretlere sığınsalar da milletin iradesine engel olamayacaklar. 15 Mayıs sabahı giden bizler değil onlar olacak. Bizler dün olduğu gibi bu günde halkımızın içinde olmaya devam ediyoruz. Derdimiz makam mevki değil, bu şehre bir taş nasıl ekleriz, Çanakkale’mize neler katarız bunun için çalışıyoruz. Millet İttifakının tüm paydaşları ile uyumlu bir şekilde Genel Başkanından en alttaki kadrolarına kadar hep beraber olmaya, yarınlarımızı inşaa etmek geleceğe umutla bakmak için var gücümüzle halkımızın yanında olmaya kararlıyız. Bu nedenle 8 Mayıs Pazartesi günü Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Gelecek Partisi Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu da şehrimizde misafir etmekten onur duyacağız” ifadelerini kullandı.

davutoğlu

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç