Çoğunluğu sağladı: İlk işi borçlanmak oldu! Çoğunluğu sağladı: İlk işi borçlanmak oldu!
Ak Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici'nin iş yoğunluğunu gerekçe göstererek istifa etmesi sonrası boşalan Biga İlçe Başkanlığı görevine İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Borazan atandı.
Geçtiğimiz günler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Çanakkale Milletvekili Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın Biga Fuarı için Biga'ya geldiklerinde mülakatların da tamamlanarak İlçe Başkanlığı görevine Nihat Borazan'ın atandığı kulislerde konuşuluyordu.
Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı bugün Nihat Borazan'ın ilçe başkanlığına asaleten atandığını duyurdu. Ak Parti Çanakkale İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkanlığı'mızca yapılan temayül, mülakat ve istişareler neticesinde; Biga İlçe Başkanlığı görevine, İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Borazan atanmıştır. Ayvacık İlçe Başkanlığı görevini bir süredir vekaleten yürüten Fatih Kocabıyık ise görevine asaleten atanmıştır. Nihat Borazan 1970 doğumlu, iş insanıdır. Geçmiş dönemlerde, Balıklı Çeşme Belediye Başkanı olarak ve İl Genel Meclisi Üyemiz olarak görev yapmıştır. Fatih Kocabıyık 1990 Ayvacık doğumlu, iş insanıdır. Ayvacık İlçe teşkilatında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Teşkilatlarımız 2023, 2024 seçimlerine ve Büyük Türkiye Vizyonuna kendinden emin adımlarla ilerleyecek ve bu kıymetli süreci ülkemizin bekasına hizmet eden büyük başarılarla taçlandıracaktır. İlçe başkanlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler diliyoruz. Teşkilatımıza ve Çanakkale’mize hayırlı uğurlu olsun inşallah" ifadelerine yer verildi.