Ermeni diasporasının baskıları sonrasında Disney Plus, çekimleri tamamlanan Atatürk dizisini yayınlamama kararı alması Türkiye’de büyük tepkiye sahne oldu. Sosyal platformlarda Disney+ aboneliklerini kapatma çağrılarına siyasiler de tepki göstererek katıldılar. AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’de yayınladığı açıklama ile tüm siyasi partileri ve vatandaşları Disney Plus’a karşı tepki göstermeye davet etti.

Biga'da 4.6 büyüklüğünde deprem! Biga'da 4.6 büyüklüğünde deprem!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının belirli bir kesitinin tüm dünyaya izlettirilmesinin engellenmesini asla kabul etmeyeceklerini belirten Ayhan Gider yaptığı açıklamada; “Hem şanlı tarihimiz hem de Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, garez dışında hiçbir argümanı olmayan diaspora ve küresel kapitalizmin temsilcisi Disney başta olmak üzere; diğer kötü ağızlara malzeme edilmeyecek kadar temizdir. Necip milletimiz, tarihin hiçbir safhasında soykırım gibi acınası bir yönteme başvurmadığı gibi; düşmanına dahi aman dileyince merhamet edecek asalete sahiptir” ifadelerini kullandı.

“ÇANAKKALE’DE DESTAN YAZAN ATATÜRK’Ü TEHCİRLE KİRLETEMEZSİNİZ”

1915 yılında Tehcir kararı alındığını, bu esnada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’de mücadele verdiğine dikkat çeken Ayhan Gider; “Tehcir sürecinde, Çanakkale’de destan yazmakla meşgul olan Mustafa Kemal Atatürk’ü, yaşanmamış kirli bir olayla ilişkilendirmeye çalışanlara milletimiz tepkisini gösterecektir” dedi.

“UMUYORUZ; BU SEFER CHP’NİN GENEL BAŞKANI DA MİLLETİMİZİN YANINDA DURUR”

AK Parti Milletvekili Ayhan Gider açıklamalarının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da çağrı yaparak; “Umuyoruz ki; mevcut İstanbul İl Başkanı dahi Türkleri soykırımcı ilan eden CHP'nin genel başkanı da, bu kez milletimizin yanında durmayı başarıp, tepkisini gösterebilir. Bu olayın milli birliğimizin pekişmesinde daha da yönlendirici olacağını ve cevabımızı Milletimizi oluşturan tüm unsurlarımızla vereceğimizi dünyanın bilmesi gereklidir” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç