Türk Metal Sendikası Biga 1 No’lu Şube Başkanı Osman Akkurt, görevinin 14’üncü yılında aldığı emeklilik kararı sonrası görevini şube sekreteri Hakan Baytur’a devretti. Başkan Akkurt’un vedalaşmada duygulandığı gözlerden kaçmadı.

Şube sekreteri Hakan Baytur başkanlık görevine gelirken, yedek listeden İlyas Gür asil yönetime geçerken, Muhammed Kavlak ise şube sekterliği görevine başladı.

Gazetecilerle bir araya gelen Akkurt, yeni başkan Baytur ile birlikte çalışma arkadaşları ve yönetimi ile de vedalaştı. İçdaş’ta da çalışanları ziyaret eden Akkurt, hem İçdaş yöneticileriyle hem de İçdaş çalışanlarıyla vedalaştı. Vedalaşmaya gelen yönetimiyle de hatıra fotoğrafı çektiren Akkurt, tek tek vedalaşmayı ihmal etmedi.

e1c9017a-f857-4755-b05b-e16dc186ce7d

“TORUNLARIMI SEVECEĞİM ARTIK”

“Torunlarımı seveceğim artık” diyen Akkurt; “Biga, benim için çok özel bir yer. Biga’da çalışmaktan dolayı çok mutlu oldum. Çok değerli insanlarla tanıştım. Birlikte çalıştım. Biga’dan çok faydalandım. Biga’da olmaktan dolayı çok mutluydum. Bundan sonra çocuklarıma, torunlarıma zaman ayırmak istiyorum. Hiçbir şey sonsuza kadar gitmez. Yerinde ve zamanında bırakmak gerekli. Koltuğa yapışıp kalmamak gerekiyor. Birilerinin önünü açmak gerekiyor. Biga şubesini nereden alıp nereye getirdiğimin bilincindeyim. Biga şubesi, ilk geldiğimde 1350 üyesi vardı. Şu anda 3500 üyemiz var. Mess’e bağlı bir tek işyeri burası. Sendika kültürü olarak biz her zaman diyalogtan yanayız. Çözümlük hiçbir zaman bir şey kazandırmaz. İçdaş’tan, Aslan ailesinden Allah razı olsun. 5 bin kişiyi istihdam ediyorlar” ifadelerini kullandı.

AKKURT VEDALAŞTI

Akkurt yaptığı veda açıklamasında; “Hoşçakalın… Yaklaşık 14 yıldır yürütmekte olduğum Biga şube başkanlığı görevimden genel başkanımın da takdirleri ile çocuklarıma, torunlarıma daha fazla zaman ayırmak için emeklilik kararı aldım. Şube başkanlığım süresince hiçbir zaman desteğini katkısını esirgemeyen liderim, önderim, genel başkanım Pevrul Kavlak’a Çanakkale Biga kamuoyuna işverenimiz İçdaş A.Ş. Aslan ailesine işveren vekillerime; teşkilatına ve şubesine hep sahip çıkan İçdaş çalışanı yiğit metal emekçisi kardeşlerime, minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 14 yıldır onurla, gururla yaptığım şube başkanlığı görevini, bayrağı daha da ileriye taşıyacağına inandığım şube sekreterim, işyeri baştemsilcim Hakan Baytur kardeşime devrederek Türk Metal ailesinden, çalışma arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini diliyorum. Benim her kimde bir hakkım varsa helal olsun.

Herkesin her şey gönlünce, sevdikleri hep yanında olsun… Allah’a emanet olun” ifadeleriyle vedalaştı.

IMG_5620

BAYTUR’DAN TEŞEKKÜR

Türk Metal Sendikası 1 No’lu Biga Şube Başkanlığı görevine başlayan Hakan Baytur ise; “Değerli İçdaş A.Ş çalışanı Türk Metalli dostlarım. Bir süredir devam ettiğim Baştemsilci ve Şube Sekreterliği görevlerini yürüttüğüm Biga 1 No’lu Şube Başkanlığı’ndan emekliliği sebebiyle ayrılan Osman Akkurt başkanımızın yerine sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak’ın takdiriyle Biga 1 Nolu Şube Başkanı olarak atandım. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş atamam gerçekleşti. Şahsıma bu görevi layık gören başta sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak, sayın Genel Başkan Yardımcımız Yusuf Ziya Odabaş, Genel Merkez yöneticilerime ve sayın Osman Akkurt’a teşekkürü bir borç bilir, devraldığım bayrağı her zaman bir ileriye taşıma arzusuyla çalışmalarıma devam edeceğim. Teşkilatımıza ve Biga 1 No’lu Şubemize hayırlara vesile olması dileğimle” dedi.

(Haber: Çiğdem Özden Demiray)

IMG_5617

Biga TSO'dan üye ziyaretleri: Sorunlara yerinde çözüm Biga TSO'dan üye ziyaretleri: Sorunlara yerinde çözüm

IMG_5612

18d60079-ff70-4494-af4d-947f0040499d

Editör: Ahmet Tunç