Çanakkale Belediyesinin yönetiminde şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine büyük önem verdiğinin her fırsatta altını çizen Belediye Başkanı Muharrem Erkek, kendisine ait mal beyanını açıkladı. Konuya ilişkin nisan ayında gerçekleşen yeni dönem ilk Belediye Meclis Toplantısı’nda da açıklamada bulunan Başkan Erkek, Çanakkale halkı adına hizmetle geçecek olan yeni beş yıllık dönemde temel anlayışın kamu yararı olacağını, bu doğrultuda katılımcılık, şeffaflık ve hesap verilebilirlik konularına da hassasiyetle önem verileceğini açıklamıştı.

MAL BEYANI HER YIL DÜZENLİ OLARAK PAYLAŞILACAK

Aynı toplantıda Başkan Erkek, hesap verilebilirlik konusunun kendisi için önemli olduğunu vurgulayarak, “Belediye Başkanı olarak hem kendi kişisel mal varlığımı hem eşimin mal varlığını her yıl düzenli olarak Çanakkale halkıyla paylaşacağım. Bunları hesap verilebilirlik adına, yerel demokrasi adına özenle yerine getireceğiz” demişti.

“Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin” “Kazdağları’ndan Ellerinizi Çekin”

Belediye Başkanı Muharrem Erkek’in bu açıklamalarına paralel olarak kendi ve eşi Özen Algönül Erkek’e ait mal beyanı, Çanakkale Belediyesi resmi internet sitesinden duyuruldu. Belediye Başkanı Muharrem Erkek’in mal beyanı için TIKLAYINIZ

(Haber Merkezi)

Editör: Ahmet Tunç