Biga'da İstiklal Mahallesi Gümüşçay Caddesi üzerindeki odun kömür satıcıları ile ilgili yazılan dilekçe, Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetimini kızdırdı.

Kooperatif logosunun yer aldığı ve Başkan Mehmet Sokullu'nun isminin kullanıldığı dilekçede odun kömür satıcılarının usülsüz iş yaptıklarının iddia edilmesine; 'Bizim adımıza yazılmış bir dilekçe bu. Biz böyle bir başvuruda bulunmadık. Bizim 3 de kooperatif ortağımız var orada" yanıtı geldi.

"KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM"

Başkan Mehmet Sokullu yaptığı basın açıklamasında; "Elimize bir duyuru geldi. Cimer'e yazılmış bir şikayet bu. Cimer'den Çanakkale Valiliği'ne, oradan Biga Kaymakamlığı'na, oradan da Biga Belediyesi'ne havale edilmiş. 17 Haziran Cuma günü Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden kooperatifimize telefon edildi. Kooperatif müdürümüz Mesut Yılmaz, Zabıta Müdürlüğü'ne gitti. Çanakkale Valiliği'ne yazılmış bir dilekçe olduğunu öğrendik. Bu dilekçede kurumumuzun logosu yer alıyor. Ayrıca metni yazan bölümünde kooperatifimizin tam adı ve başkan olarak benim ismim yazıyor. Bu yazıyla ilgili hiçbir ilgim ve alakam yoktur. Böyle bir şikayet konusu ile ilgili bir yazının yazılmasını da üzüntü ve esefle karşılıyorum. Ayrıca yazının altında benim adımın kullanılmasını da kesinlikle kabul etmiyorum, reddediyorum. Bu yazı kesinlikle bana ve bize ait değildir" dedi.

assfb

"İSMİNİ AÇIKLASIN"

Şikayeti kendisinin yaptığının gösterilmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Sokullu; "Burada ne imza var, ne de isim var başka. Biz böyle bir şey yapmadık, yapmamız da mümkün değil. Buna ne bizim terbiyemiz, ne de ahlakımız müsaade eder. Bunu yapan kişinin terbiyesine ve ahlakına bırakıyorum ben bunları. Bunu yapan kişi benim konuştuklarımı duyarsa ya da okursa kendisinin ne kadar ayıp ettiğini öğrenmiş olur. O kişi medeniyet sahibi bir insansa kendi ismini açıklar. Biz de onla bir güzel boğuşuruz. Bundan da hiç çekinmeyiz. Bu basın açıklamasını yapıyorum. Sonra da bizim de ortağımız olan 2 odun kömür satıcısına uğrayıp kendimizi anlatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

O dilekçede edinilen bilgiye göre; "İstiklal Mahallesi Gümüşçay Caddesi No: 14/4 Biga Çanakkale adresinde odun kömür ticareti yapanlar kanunsuzluk ve yasalara aykırı iş yapmaktadır. Gereğinin yapılmasını arz ederim" ifadeleri yer alıyor.

Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi Türk Balıkçı Teknesine Yunan Müdahalesi

Basın açıklamasına Mehmet Can, Mustafa Kurt, Mehmet Şevik, Ersin Erkap, Mehmet Özdoğan ve Hüseyin Sert de katıldılar.

(Haber: Ahmet Tunç)

fdgbnm

Editör: Ahmet Tunç