Kaymakam Dolu'dan üreticilere destek ziyareti Kaymakam Dolu'dan üreticilere destek ziyareti

Biga Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Sait Tanur, yaklaşan Ramazan Bayramı tatili öncesi, karayollarında yaşanacak trafik yoğunluğuna karşı sürücüleri kurallara uyarak dikkatli araç kullanmaya çağırdı.

Bayram tatillerinde, trafik yoğunluğunun büyük oranda arttığına ve kazalar yüzünden yolların adeta kan gölüne dönüştüğüne dikkat çeken Başkan Tanur, hız ihlalleri, hatalı sollamalar, yorgunluk, dikkatsizlik ve araç bakımları konusunda uyarılarda bulundu.

Şehirlerarası yollardaki trafiğin bu dönemlerde normalden daha yoğun olduğuna dikkat çeken Başkan Tanur; "Bayram vesilesiyle yola çıkacak olan tüm hemşerilerimizden istediğimiz her zaman olduğu gibi kurallara riayet etmeleri ve uymalarıdır. Sevdiklerinize giderken, sevdiklerinizden olmayın. Ağız tadıyla güzel bir bayram geçirmek için trafik uyarı ve işaretleri ile tüm kurallara uygun araç kullanın lütfen” dedi.

Sürücülere, yol ve sürüş güvenliği için yola çıkmadan önce de yerine getirmesi gereken yükümlülüklerinin olduğunu anımsatan Başkan Tanur, kazalara sebep olan araç arızalarının önlenmesi için araçların periyodik bakımlarının ve muayenelerinin zamanında yapılmasının hayati önem taşıdığına dikkat çekti.

Şehirlerarası uzun yolculuklara çıkacak sürücülerin iki saatte bir mola vermek suretiyle kan dolaşımı için kısa yürüyüşler yapmasının hayati önem taşıdığının altını çizen Başkan Tanur; “Ayrıca araçlarınızdaki  ilk yardım çantası, üçgen reflektör, yangın söndürme cihazı gibi önem arz eden ekipmanların yola çıkmadan önce aracımızda tam ve eksiksiz olduğu kontrol edilmelidir” ifadesini kullandı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok vatandaş, bayram vesilesiyle tatilini memleketlerinde ya da tatil beldelerinde geçirmenin hayaliyle yollara çıkmaya başladı veya önümüzdeki bir iki gün içerisinde çıkmaya başlayacak.

Editör: Ahmet Tunç