Biga, Ramazan Bayramı'nı karşılamaya hazırlanırken, Biga Kaymakamlığı evsahipliğinde gerçekleşecek resmi protokol bayram kutlama programı da açıklandı.

Biga Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan 2 Mayıs Pazartesi günü Biga Kaymakamlığı önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda saat 11:00'de kamu görevlileri ve halkla bayramlaşma gerçekleşecek. 11:30'da Huzurevinde, 11:50'de Biga İlçe Jandarma Komutanlığı'nda, 12:10'da Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 12:30'da Biga Devlet Hastanesi'nde ve 12:50'de Biga Özel Can Hastanesi'nde protokolün katılımıyla resmi bayramlaşma programı gerçekleşecek.

Açıklamada Biga Kaymakamı Erdinç Dolu da Bigalıların bayramını kutlarken; "Ramazan Bayramı'nın tüm İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini temenni eder, bayramlaşma programına teşriflerinizi dilerim" ifadelerini kullandı.

BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette Belediyenin kum eleme tesisi uzun bir aradan sonra yeniden faaliyette

Ramazan Bayramı 2 Mayıs 2022 Pazartesi günü başlayacak. Arife günü ise 1 Mayıs Pazar gününe denk geldiği için ekstra bir tatil yapılmayacak. Bununla birlikte 30 Nisan Cumartesi ve 1 Mayıs Pazar günü halihazırda hafta sonu tatili olduğu için hem resmi kurumlarda çalışanlar hem de öğrenciler için Ramazan Bayramı tatili hafta sonu tatili ile birleştiğinde 5 gün oluyor.

f4e5c5b9-2900-4714-af4f-f62e4e6cb8a8

Editör: Ahmet Tunç