"Kamu araçlarının savurgan kullanımına son verin!" "Kamu araçlarının savurgan kullanımına son verin!"
Geçtiğimiz günlerde Adalet Parkında hak arama eylemi yapan işçiler sendika ile belediyenin toplu sözleşmeyi imzalamasını istemişti. DİSK/Genel-İş Şube Başkanı Metin Ceylan tarafından Yönetim Kurulu adına yapılan açıklamada, Çanakkale Belediye’sine bağlı Kentsel Hizmetler A.Ş. şirketinde çalışan 712 emekçiyi yakından ilgilendiren ve kendileri adına ilk kez yapılacak olan ‘Özgür Toplu İş Sözleşmesi’ görüşmelerinin tıkanma noktasına geldiği belirtilmişti.
Çanakkale Belediye’sine bağlı Kentsel Hizmetler ile Genel İş arasında ‘arabulucu’ görüşmesi gerçekleşti. Bursa’da gerçekleşen görüşmede de bir sonuç çıkmadığı öğrenildi. Genel İş Şube Başkanı Metin Ceylan, Arabulucu görüşmesinden bir sonuç çıkmadığını belirten Ceylan, grev kararının söz konusu olabileceğini söyledi.
“BİR GREV KARARI SÖZ KONUSU OLACAK”
Herhangi bir teklif sunulmadığını belirten Ceylan açıklamasında; “Boşuna Bursa’ya gittik. Arabulucuya uyuşmazlık tutanağı tutturduk. Şu anda dönüş yolundayız. Bundan sonrası için 2 ay süremiz var. Bir grev kararı söz konusu olacak. Pazartesi ya da Salı günü Ankara’ya gidip, orada yaptığımız görüşmeler sonrası üyelerimiz ile bir toplantı yapıp belirli bir tarih için grev kararı alacağız. Belediyeye asıp, karardan greve kadar karşı tarafa bir hafta 10 günlük bir süre tanıyıp o süre içinde herhangi bir anlaşmaya varılamazsa, Çanakkale Belediyesi kentsel Hizmetler A.Ş işçileri emekçileri olarak 700 kişi greve çıkacağız” dedi.

Editör: TE Bilisim