Bigaspor'da olağanüstü kongre sürecine girilirken, henüz bir başkan ve yönetim adayının kamuoyuna açıklanmaması taraftarları üzüyor. Eski gazetecilerden ve sıkı bir Bigaspor taraftarı Soner Karabulut da içinden geçenleri ve Bigaspor'a dair meselelerle ilgili bir yazı kaleme aldı.

Genel Kurul'un Biga Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda yapılmasını da öneren Karabulut, aynı zamanda Bigaspor denetleme kurulu başkanı olmasına rağmen, yazının yönetimle ilişkilendirilmemesini de istiyor. Biga'da yaşayanları, Bigaspor'da geçmişte görev almış yöneticileri, Bigaspor taraftarlarını, Bigaspor'a gönül verenleri ve Biga'da spor konusunda söyleyecek sözü olan herkesi kongreye, kongrede içini dökmeye davet eden Karabulut'un biraz duygusal, biraz davetkar 'Bir gelir misin, konuşcaz' başlıklı yazısı şöyle:

3289f837-a408-4883-b93a-2aaffc1958a1

"Bİ GELİR MİSİN KONUŞCAZ!"

Adaspor yeni başkanını seçti Adaspor yeni başkanını seçti

"Buraya bak, sana diyorum! Bugüne kadar senle çok kez yan yana geldik, çok defa selamlaştık, senle birçok kez aynı anda sevindik, aynı anda üzüldük. Ama bugüne kadar hiç konuşmadığımız bazı konular oldu. Bugün onları konuşçaz!

Bugüne kadar ihmal ettiğimiz, ertelediğimiz, bana mı kaldı dediğimiz, başıma iş almayayım diye sustuğumuz her şeyi konuşma vakti bugün.

Konumuz BİGASPOR! Dur kapatma, sonuna kadar oku!

Bugüne kadar sen değil miydin 'Bigaspor hak ettiği yerde değil' diyen. Sen demedin mi 'Bigaspor en az üçüncü ligde olması lazım' diye. Tam da sana diyorum evet, Bigaspor’un maçlarında takım galipken 'aslanlarım' diyen gurur duyan, yenilgide 'bunlardan bi halt olmaz' diyip hayıflanan. Hani 'aslında ben olsam' ile başlayan bir sürü cümle kurmuştun. Gel! Sıra sende!

Geçen Pazartesi günü Bigaspor kulübü kongre çağrısı yaptı. Geldik yine 50-60 kişi. Sen yoktun?!

Bugün sıra sende. Gelip konuşacaksın. Bigaspor hayalini anlatacaksın, varsa taş üstüne taş koyacak bir fikrin, onu söyleyeceksin. Gazetelerin 'Bigaspor’a başkan lazım' manşetini gördüğünde ne hissettiysen gelip bunu anlatacaksın! Çünkü aynı fikirdeyiz seninle, aynı davanın savunucusuyuz ve aynı kavganın tarafıyız. Bu yüzden konuşmamız lazım!

Geçmişte Bigaspor’da başkanlık yapmış, yöneticilik görevini üstlenmiş, kulüp müdürlüğü yapmış kıymetli büyüklerim, başta size sesleniyorum. Gelin, önce sizleri dinleyelim. Başarılarınızı örnek almak için bize bir şeyler anlatın. Nasıl olmalı, nasıl olmamalı, bunları konuşun bizimle.

İş adamı, esnaf, işveren arkadaşım ağabeyim. Sana diyorum. Ekonomi bültenlerinde bulamayacağı yatırım tavsiyelerini burada bulacaksın. Çocuğunun geleceği için, evladının sporla iç içe sağlıklı yetişmesi için yatırım tavsiyeleri bu kongrede olacak. Gel!

Çoğunluğu öğrencilerden oluşan AFACANLAR üyesi kardeşlerim, arkadaşlarım. Okul hepiniz için çok önemli, ama kongrede işlenecek ders de BİGA için çok önemli. Bu dersi kaçırma. Telafisi, bütünlemesi olmaz bunun! Gel notunu al, tarihe notunu düş!

Deplasman otobüsünde galibiyeti beraber kutladığım, mağlubiyete beraber ağladığım yol arkadaşlarım. Mutlaka gelin! Yine başkaca galibiyetlerde ve şampiyonluklarda beraber kutlama yapıcaz seninle. Gel ki bu yolda kiminle birlikteyiz, kiminle yol arkadaşıyız görelim, bilelim…

Sen Bigaspor maçını tribünden çekirdek yiyerek izleyen seyirci dostum. Yine gel çekirdeğin benden. Ama bundan sonra daha heyecanlı daha keyifli maçlar izlemek istiyorsan, çık kongreye gel.

Ve Bigalı olan olmayan, Biga’da yaşayan, Bigalı gibi yaşayan yüz binlerce Bigalı gibi sen de! Sen de Bigaspor kongresinde orada ol. Bana Bigaspor lazım değil deme. Belki de Bigaspor için SEN LAZIMSIN!

Korkma konuştun diye ihale sana kalmayacak. Kimse çıkıp da 'çok biliyosan gel madem' demeyecek. Yeri gelecek dertleşicez, yeri gelecek dertlere çare bulacaz. Ama o gün hepimiz bir şeyler söyleyeceğiz, Bigaspor için, Biga’da soluduğumuz hava için 1 saatimizi Bigaspor’a ayıracağız ve kongre günü orada olacağız.

Tarih şimdilik 23 Haziran olarak belirlendi. Öne çekilme ihtimali var. Sosyal medyayı takip et, kongre gününü illa ki bir yerlerden öğreneceksin. Çünkü o gün herkes Bigaspor’u konuşacak. O gün Bigaspor günü, o gün Bigaspor’u konuşma günü. O gün Bigaspor için bir şeyler yapma günü!

(Bu tarihi günün daha ciddi bir platformda gerçekleşmesi için bir çağrım da öncelikle Bigaspor yönetimine ve Biga Ticaret ve Sanayi Odası’na olacak. Gelin kongreyi Biga TSO konferans salonunda yapalım. Bugüne kadar pek çok farklı konuda oldukça önemli toplantılara ev sahipliği yapan bu salonda Biga’nın bugüne kadarki en önemli konusunu, BİGASPOR’u konuşmak için bir araya gelelim.)

Bu söylediklerim, yürütmekte olduğum Bigaspor Denetleme Kurulu Başkanlığım ile ve yönetim kurulumuz ile ilişkilendirilmesin. Tamamen BİGASPOR TARAFTARI olarak içimden gelenleri yazdım.. Hepsi kendi şahsi fikirlerimdir..."

(Haber: Ahmet Tunç)

28fc8852-817c-4d86-9e98-3ca28eb3896e

Editör: Ahmet Tunç