2019 yılında 134 ulusal ve uluslararası firma ve 100 binden fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilen Biga Fuarı bu yıl 9-11 Ekim tarihlerinde düzenlenecek.

Türkiye Fuar Takvimi’nde yer alan Biga’nın en büyük tanıtım organizasyonu olan Biga Fuarı bu yıl covit 19 pandemisi nedeniyle sınırlı firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Biga Fuarı'nın tanıtım toplantısında konuşan Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, "Bu sene covit 19 süreci malum. Ülkemiz ciddi bir süreçten geçiyor. Bizler de fuarımızın olup olmaması ile ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Çok düşündük, tartıştık. Ticaret Bakanlığımız ve TOBB’dan gelen yazılar ile fuar yapılabileceği netleşti. Bizler de Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla görüşerek yapma kararı aldık. Biz oda olarak fuarı düşünmüyorduk. Biga esnafından ve üyelerimizden fuarın yapılması için ciddi bir talep var. Biga’mızda da maalesef vakalarımız var. Burada önemli olan tedbirlerimizi hep birlikte arttırmalıyız. Covit 19 sürecinde gidişatta bir sorun olursa Sayın Valimiz ve Sayın Kaymakamımızla son kararı vereceğiz. Gidişata göre kurul karar alır" demişti.

Trendyol'dan Cem Titiz Biga TSO'nun konuğu olacak Trendyol'dan Cem Titiz Biga TSO'nun konuğu olacak

Evsahibi Biga TSO'dan yapılan açıklamalara göre Biga Fuarı 9 Ekim Cuma günü saat 10:00'da kapılarını açacak. Güney Marmara'nın en büyük tanıtım etkinlikleri arasında gösterilen Biga Fuarı 3 gün boyunca saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Fuar alanına girişler HES kodu ile yapılacak. Maske, sosyal mesafe ve hijyen tedbirleri uygulanacak. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü ile kronik hastalığı olanlar fuar alanına giremeyecek.

Editör: TE Bilisim